Metrica
T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi
Eğitim, Seminer ve Tatbikatlar

egitim_1.jpg

İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı olan İtfaiye Eğitim Merkezi, yangınla mücadelede eğitim görevlerini yürütmektedir. Ankara İtfaiyesi’nin 2005 yılında hayata geçirdiği “İtfaiye Gönüllüleri Projesi” kapsamındaki eğitimler nedeniyle ihtiyaç duyulan esnek saatli eğitim hizmeti için 11 personel eğitim vermektedir. Yılın 365 günü kesintisiz eğitim hizmeti devam etmektedir. Gerekli görülen hallerde diğer birimlerde görev yapmakta olan personelimizde eğitmen olarak görevlendirilmektedir. 

egitim_5.jpg

Çalışmalarımızı yürüttüğümüz 2 katlı müstakil eğitim binamız, grup merkezinin 1 katı, spor salonu ve tatbiki eğitimler için eğitim sahasından oluşmaktadır. 50 kişi kapasiteli 3 sınıf ve 25 kişi kapasiteli konferans salonu da günümüz standardına uygun teknolojik donanımlarla desteklenmiş olup uzman personel ile görev yapmaktadır.

Eğitim Amirliği İtfaiye Erlerinin gelişimi için her türlü teknolojik imkanları kullanmaktadır.

Eğitim Labirenti

Personelin tüm yangın ve kurtarma ortamlarına hazırlanması, yangın, arama – kurtarma bilgi ve becerilerinin artması için izleme, ısı ve duman ortamlı merkezdir.

Kondisyon Merkezi


egitim_8.jpg

Teşkilatımız ile kamu ve özel kurum İtfaiye personellerinin yangın ortamına hazırlanması için tüm kondisyon aletlerinin bulunduğu merkezidir.

Günlük Spor


egitim_11.jpg

Daire Başkanlığımız emrinde hizmet vermekte olan İtfaiye personelinin her türlü itfai olaya uluslararası standartların öngördüğü süre içerisinde hızlı ve etkili bir şekilde müdahale edebilmesi, formlarının sürekli olarak üst seviyede tutulması için uzman spor eğitmeni eşliğinde günlük olarak spor programı uygulanmaktadır.