Metrica

itfaiye_head.png

İşletme Ruhsatı Müracaat İşlemleri

Daire Başkanlığımızda işletme ruhsatı işlemlerini başlatmak için matbu müracaat formunu doldurduktan sonra İtfaiye Dairesi Başkanlığımızdaki, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının veznesine inceleme ücretinin yatırılması gerekir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız Butonu (https://www.ankara.bel.tr/ankara-itfaiyesi/isletme-ruhsati-muracaat-islemleri)

Proje Kontrol İşlemleri

Daire Başkanlığımızda proje kontrol işlemlerini başlatmak için matbu müracaat formunu doldurduktan sonra tahliye projesi ile İtfaiye Dairesi Başkanlığımızdaki, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının veznesine inceleme ücretinin yatırılması gerekir.

(Uyarı Simgesi) Sadece Ankara Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzalamış Organize Sanayi Bölgelerindeki yangın tahliye projeleri için kontrol işlemi yapmaktayız.

Baca Temizleme Hizmetleri

İtfaiye Dairesi Başkanlığımızdaki, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının veznesine başvuru formunu doldurup nakit, kredi kartı veya banka kartı ile ödeme gerçekleştirilebilirsiniz.

Baca temizleme için başvuru alındıktan sonra program dâhilinde en geç iki iş günü içerisinde Daire Başkanlığımız bünyesinde görev yapan baca temizleme personeli tarafından belirtilen adrese gidilerek gerekli temizlik yapılır.

Ücret Tarifesi

5393 Sayılı Kanunun 15. maddesi ve 2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 97. maddesi uyarınca Başkanlığımızca sunulan hizmetlerle ilgili 2022 Yılı ücret tarifesine detaylı bilgiye tıklayarak ulaşabilirsiniz.