Metrica
T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi

HEDEFLERİMİZ

2007–2011 arası AB uyum yasaları çerçevesinde görsel açıdan temiz bir Ankara oluşumunda ana cadde ve bulvarlarda 5393 sayılı belediye kanunlarında bize verilen yetkiler içinde bulunan tabelaların görsel bir kirlilik oluşturmayacak şekilde dizayn edilerek yeniden düzenlenmesi için gerekli yönetmelik ve meclis kararlarının çıkartılarak bütün işyerlerinin bilgisayar ortamlarından denetlenerek takip edilmesi.
Doğalgaz giden bölgelerin tespitlerinin yapılarak hava kirliliğini önlemek amacıyla gerekli kontrollerin bilgisayar ortamında yapılarak acilen doğalgaza geçilmesi, konutlarda doğalgaz kullanımını yaygınlaştırma ve kaçak kömür kontrollerini yaygınlaştırma aralıksız ve titizlikle sürdürmek.

Bulvar üzerinde seyyar satıcıların faaliyetlerini engellemek, kimlik bilgilerinin tespiti yapılarak haksız kazanç elde edenleri ve vergi vermeyenleri engellemek, defolu ve ayıplı olan her türlü malların satışını önlemek.

Bu kapsam içerisinde Avrupa Başkenti standartlarına ulaşmak ve tertemiz, gürültüsüz olarak halkın huzuru, güvenliği ve esenliğinin sağlanılması yolunda Avrupai bir başkente yaraşır şekilde çalışmalarımızı sürdürmek.

STRATEJİK AMAÇ
Zabıta hizmetlerini ceza endeskli değil, caydırıcı olarak yürütmek,

STRATEJİK HEDEFLERİMİZ
Zabıta Hizmetlerinin daha etkin hale gelmesi için branşlaşmalarına önem vermek, işyerlerinde denetimi artırmak, olası iş kazalarını önlemek, izinsiz satış yapan ve duygu istismarlığı yapan kişiler ile mücadele etmek, Ulaşım ve Trafik hizmetlerinde etkili denetimler yapmak.