Metrica
T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi

A- 10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI VE 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak onların bu toplumun üyesi olduğunu hissettirmek amacıyla her yıl Engelliler Haftası ve Engelliler Günü etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu etkinlikler içerisinde çeşitli eğlence programları, resim ve el sanatları sergisi, piknik, yemek vb. programlar yapılmaktadır.

B-TATİL KAMPLARI

Her yıl yaz ayları boyunca Ankara ili sınırları içerisinde yaşayan engelli vatandaşlarımıza; Altınoluk(Akçay), Akçakoca ve Kesikköprü Tatil Kamplarında tatil imkanı sağlanmakta olup kahvaltı, öğle ve akşam yemeği, tüm etkinlikler ücretsiz olarak düzenlenmektedir.

Altınoluk(Akçay)TatilKampı:
Kamp süresi içinde Çanakkale– Gelibolu`daki şehitliklere,Altınoluk(Akçay), Edremit, Ayvalık ve Asos`a (Behramkale) ziyaretler düzenlenmekte, gezi, yüzme ve eğlenceli spor aktiviteleri ve amfi tiyatroda animasyon gösterileri yapılmaktadır.

Akçakoca Tatil Kampı:
Akçakoca tatil kampında futbol ve basketbol sahalarından, havuzuna, denizine, eğlenceli spor aktivitelerinden, amfi tiyatroda animasyon gösterileri ve kamp ateşine kadar pek çok etkinlikler düzenlenmektedir.

Kesikköprü Tatil Kampı:
Bala Kesikköprü Baraj Gölü'nün kıyısında bulunan ve her türlü aktivitenin yer aldığı yaz kampında sinema salonu, langırt, masa tenisi, bilardo, bilgisayar odası, kafeterya, mescit gibi imkânlar sunulmaktadır.

Başvuru Yeri
Adres: Hipodrom Cad. No: 5 Yenimahalle / ANKARA
Telefon: (0312) 507 23 08
(0312) 507 23 28
Faks: (0312) 507 23 37