• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis ÜyeleriYenimahalle

FETHI_YASAR.JPG
   

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR

CHP

1949 yılında Afyon Sandıklı’da doğdu. İlk ve ortaokulu Sandıklı’da, lise tahsilini Ankara’da tamamladı. CHP Gençlik Kolları Başkanlığı, İlçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe sekreterliği yaptı. 1990 sonrası SHP döneminde üç dönem kurultay üyeliğinde bulundu. Fethi Yaşar 2004 – 2009 yılları arasında Yenimahalle ve Büyükşehir Meclis Üyeliği görevlerini sürdürdü. Ayrıca CHP Kurultay delegesidir. 2009 yılı Mahalli İdareler Seçimi’nde Yenimahalle’den CHP adayı olarak katıldığı seçimi kazanarak Yenimahalle Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Evli iki erkek çocuk ve üç torun sahibi.

 AHMET_TEZCAN.JPG

Yenimahalle Meclis Üyesi Ahmet  Remzi TEZCAN

 AK Parti

1972 yılında Mersin’de doğdu. Çankırı merkez nüfusa kayıtlı. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Sigorta, plastik ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler vasıtasıyla ticaretle uğraşıyor. 2002-2009 yılları arası AK Parti Ankara İl Yönetimi’nde çeşitli görevlerde bulundu. 2009 yılında Yenimahalle Meclis Üyesi seçildi. 30 Mart 2014 Yerel S eçimlerinde de ikinci kez Yenimahalle Meclis Üyesi seçildi. Evli ve dört çocuk babası.

BEHIC_BAL.jpg

Yenimahalle Meclis Üyesi Behiç Başer BAL

CHP

1966 yılında Rize’de doğdu. Lise mezunu. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı yaptı. 30 Mart 2014 seçimlerinde Yenimahalle Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Ayrıca Yenimahalle Belediyesinde Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babası.

 HICRAN_CEYLAN.JPG

Yenimahalle Meclis Üyesi Hicran CEYLAN

CHP

1973 yılında Ankara Bala’da doğdu. Lise mezunu. Muhasebecidir. 30 Mart 2014 seçimlerinde Yenimahalle Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Evli ve bir çocuk annesi.

HUSEYIN_KAYA.JPG

Yenimahalle Meclis Üyesi Hüseyin KAYA

CHP

1955 yılında Çorum’da doğdu. Üniversite mezunu. İnşaat mühendisidir. 30 Mart 2014 seçimlerinde Yenimahalle Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir.

KERM_VURAL.JPG

Yenimahalle Meclis Üyesi Kerim VURAL

 AK Parti 

1984 yılında Trabzon Of’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi’nde, yüksek lisansı Turgut Özal Üniversitesi’nde siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünde tamamladı. 2006 -2012 yılları arası Çankaya İlçe Gençlik Kolları’nda Üniversiteler Komisyonu, Yönetim Kurulu Üyeliği ve çeşitli Birim Başkanlığı görevlerinde bulundu. Ankara il Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi. Birçok sivil toplum kuruluşlarında değişik görevlerde bulunmaktadır. İnşaat Sektörü’nde faaliyet gösteren şirketinde yöneticilik yapmaktadir. 30 Mart 2014 seçimlerinde Yenimahalle Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babası. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

MERYEM_OFLU.JPG

Yenimahalle Meclis Üyesi Meryem OFLU

CHP

1967 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı..Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. 1986 yılında Altındağ Belediyesi’nde memur olarak göreve başladı. 2010 yılında ASKİ Genel Müdürlüğü’nden emekli oldu. 30 Mart 2014 seçimlerinde Yenimahalle Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir.

MUSTAFA_ALI_SISMAN.JPG

Yenimahalle Meclis Üyesi Mustafa Ali ŞİŞMAN

Ak Parti

1960 yılında Kırşehir’de doğdu. Refah Partisi Yenimahalle İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Fazilet Partisi Ankara İl Yönetim Kurulu üyeliği, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcılığı ve İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Ankara Özel Halk Otobüsleri Birliği Genel Başkan Yardımcılığı ve Kırşehir Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Kırşehir Şuayipli Köyü Dernek Başkanlığı, Hacı Bayram Derneği Denetim Kurulu Üyeliği, İlim Yayma Cemiyeti Ankara Müşavere Kurulu Üyeliği ve Yahyalar Merkez Camii Yaptırma Derneği Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Yenimahalle Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir Evli ve dört çocuk babası.

SONGUL_GOLPINAR.JPG

Yenimahalle Meclis Üyesi Songül GÖLPUNAR

CHP

1967 Ankara’de doğdu. Ankara Ticaret Lisesi Muhasebe Bölümü mezunu. Özel bir şirkette muhasebe müdürü olarak görev yaptı. Cumhuriyet Kadınları ve Kızılay Derneği üyesi. CHP’de çeşitli kademelerde görevler aldı. Ergazi Mahallesi Delegesi ve Kadın Kolları Delegesi seçildi. 30 Mart 2014 seçimlerinde Yenimahalle Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir.

YASAR_NESLHAN_OGLU.JPG 

Yenimahalle Meclis Üyesi Yaşar NESLİHANOĞLU

CHP

1976 Nevşehir Kozaklı’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu. 30 Mart 2014 seçimlerinde Büyükşehir ve Yenimahalle Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Ayrıca Yenimahalle Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babası.