• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis ÜyeleriÇankaya

ALPER_TASDELEN.JPG      

  

 

Çankaya Belediye Başkanı Alper TAŞDELEN

CHP

1974 yılında Ankara’da doğdu. Çankaya İlkokulu ve TED Ankara Koleji’ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. ABD’de Columbia Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler dalında yüksek lisans yaptı. New York eski Belediye Başkanı David Dinkins’tan “Çağdaş Belediyecilik ve Kent Yönetimi” dersi alarak, ders tezini “Kent Kalkınmasında Çağdaş Belediyeciliğin Rolü” konusunda yazdı. 1996’da Sosyalist Enternasyonel’in 20. Kongresi’ne “en genç delege” olarak Erdal İnönü ve Deniz Baykal ile birlikte CHP delegesi olarak katıldı. Kanal D’de diplomasi ve siyaset muhabiri olarak iki yıl “gazetecilik” yaptı. 57. Hükümet dönemi’nde Başbakan Bülent Ecevit’in kurduğu “Başbakan Müşavirliği” görevini üstlendi. Ardından özel sektöre geçti ve on yıl çalıştığı “Petrol Ofisi A.Ş.” de en son “Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı” görevini yürüttü. CHP 15. Olağanüstü Kurultayı’nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Parti Meclisi Bilim ve Kültür Platformu Listesi”nde yer aldı. 2011 Genel Seçimleri’nde “CHP Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı” olarak seçimlere katıldı. Dış politika ve siyaset alanlarında gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Çankaya Belediye Başkanlığı’na seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babası.

ALIIHSAN_OLMEZ.JPG

Çankaya Meclis Üyesi Ali İhsan ÖLMEZ

AK Parti

1958 yılında Sivas’ta doğdu. Üniversite öğrenimini İstanbul Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. Yedek subay olarak askerliğini İzmir’de yaptı. Aralıksız dokuz yıl eğitimci olarak çalıştı. 1994 yılından itibaren Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin farklı kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulundu. 2004 yılından bu yana Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve 2009 yılı itibariyle Meclis Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Ölmez, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 DOGAN_YILMAZKAYA.JPG

Çankaya Meclis Üyesi Doğan YILMAZKAYA 

CHP

1954 yılında Sivas Divriği’nde doğdu. Gazi Üniversitesi Fransızca Bölümü mezunu. 1975 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde memuriyet hayatına başladı. Aynı üniversitenin Güzel sanatlar Fakülte Sekreterliği görevini geldi. 1985 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmelerine merkez müdürü olarak atandı. 199-1993 yıllarında Kavala Şirketler grubunda İDA A.Ş. Genel Müdürü oldu. 1996-1998 yıllarında Turizm Bakanlığı TURAŞ Genel Müdürü olarak görev yaptı. 199 -2003 yılları arasında Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş. Genel Sekreteri olarak çalıştı. 2003 yılından bu yana CHP’de aktif siyasetin içerisindedir. 30 Mart 2014 seçimlerinde Büyükşehir ve Çankaya Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. Evli ve bir çocuk babası.

 FUAT_CETIN.JPG

Çankaya Meclis Üyesi Fuat ÇETİN  

CHP

1966 yılında Erzincan’da doğdu. Kütahya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. Turizm ve Gıda sektöründe ticari faaliyetlerde bulundu. 30 Mart 2014 seçimlerinde Çankaya Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babası.

 FUNDA_GEZMIS.JPG

Çankaya Meclis Üyesi Funda GEZMİŞ  

CHP

1977 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve ortaokulu Trabzon’da, lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Çeşitli sebeplerden dolayı yarım bıraktığı yüksek öğrenimine devam eden Gezmiş, gazeteci olup, şu an özel bir kurumda basın yayın müdürü olarak görev yapmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Gezmiş, halen 68’liler Birliği Vakfı üyesidir. 30 Mart 2014 seçimlerinde Çankaya Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiştir.

 HAYDAR_KARATEPE.JPG

Çankaya Meclis Üyesi Haydar KARATEPE  

CHP

1967 yılında Kırıkkale’de doğdu. Ticaretle uğraşmaktadır. 2004-2009 yılları arasında Çankaya Belediye Meclis üyesi olarak görev yaptı. 2011-2013 yıllarında CHP Çankaya İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 30 Mart 2014 seçimlerinde Büyükşehir ve Çankaya Belediyesi Meclis üyesi olarak seçildi. Evli ve üç çocuk babası.

 MUSTAFA_SELCUK.JPG

Çankaya Meclis Üyesi Mustafa Selçuk DERELİ  

CHP

1969 yılında Kahramanmaraş’da doğdu. Üniversite mezunu. 30 Mart 2014 seçimlerinde Büyükşehir ve Çankaya Belediye Meclis üyesi olarak seçilmiştir.

 MUZAFFER_KARA.JPG

Çankaya Meclis Üyesi Muzaffer KARA  

CHP

1960 yılında Sivas Kangal’da doğdu. Üniversite mezunu. 2007 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü’nden emekli oldu. 2009-2014 yılları arasında Çankaya Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundu. 30 Mart 2014 seçimlerinde Büyükşehir ve Çankaya Belediye Meclis üyesi olarak seçildi.

 NACI_BUYUKCELEBI.JPG

Çankaya Meclis Üyesi Naci BÜYÜKÇELEBİ  

CHP

1959 yılında Ankara’da doğdu. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Ticaretle uğraşmaktadır. 30 Mart 2014 seçimlerinde Büyükşehir ve Çankaya Belediye Meclis üyesi olarak seçilmiştir. Evli ve üç çocuk babası.

 SULEYMAN_DEMIR.JPG

Çankaya Meclis Üyesi Süleyman DEMİR  

CHP

1956 yılında Siirt’te doğdu. 1982 yılında Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu. Özel bir şirketten emekli oldu. 2009 yılında Çankaya Belediye Meclis Üyeliği ve CHP Grup Başkan Vekilliği görevinde bulundu. 30 Mart 2014 seçimlerinde Büyükşehir ve Çankaya Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiştir. Halen Çankaya Belediyesi CHP Grup Başkan vekilliği görevini sürdürmektedir.