Metrica

ALPER_TASDELEN.JPG      

 Çankaya Belediye Başkanı Alper TAŞDELEN

  CHP

1974 yılında Ankara’da doğdu. Çankaya İlkokulu ve TED Ankara Koleji’ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. ABD’de Columbia Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler dalında yüksek lisans yaptı. New York eski Belediye Başkanı David Dinkins’tan “Çağdaş Belediyecilik ve Kent Yönetimi” dersi alarak, ders tezini “Kent Kalkınmasında Çağdaş Belediyeciliğin Rolü” konusunda yazdı. 1996’da Sosyalist Enternasyonel’in 20. Kongresi’ne “en genç delege” olarak Erdal İnönü ve Deniz Baykal ile birlikte CHP delegesi olarak katıldı. Kanal D’de diplomasi ve siyaset muhabiri olarak iki yıl “gazetecilik” yaptı. 57. Hükümet dönemi’nde Başbakan Bülent Ecevit’in kurduğu “Başbakan Müşavirliği” görevini üstlendi. Ardından özel sektöre geçti ve on yıl çalıştığı “Petrol Ofisi A.Ş.” de en son “Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı” görevini yürüttü. CHP 15. Olağanüstü Kurultayı’nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Parti Meclisi Bilim ve Kültür Platformu Listesi”nde yer aldı. 2011 Genel Seçimleri’nde “CHP Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı” olarak seçimlere katıldı. Dış politika ve siyaset alanlarında gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Çankaya Belediye Başkanlığı’na seçilmiştir.31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerde 2. Kez Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babası.


adnan_beker.jpg

 Çankaya Meclis Üyesi Adnan BEKER

  İYİ Parti


berkay_gokcinar.jpg

 Çankaya Meclis Üyesi Berkay GÖKÇINAR 

  CHP

09/07/1990 Divriği doğumludur. Aslen Safranboluludur. İlk orta lise eğitimini Ankara'da tamamlamıştır. Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini Atılım Üniversitesi Tünelcilik ve Yeraltı Yapıları ABD'da tamamlamıştır. 2014 yılında kurduğu, jeoloji alanında hizmet veren şirketin Genel Müdürlüğünü yapmaktadır.2008-2010 Arası CHP Konya İl Gençlik Kolları Başkanlığı. 2011-2012 Arası CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı. 2015-2019 Arası CHP Ankara İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2019 Ocak ayında düzenlenen Çankaya Belediye Meclis Üyeliği Eğilim Yoklamasında 2312 oy alarak ikinci olmuştur. Gençlerbirliği taraftarıdır. Evli, bir çocuk babasıdır.


huseyin_ozcan.jpg

 Çankaya Meclis Üyesi Hüseyin ÖZCAN

  CHP


murat_akca.jpg

 Çankaya Meclis Üyesi Murat AKÇA

  AK Parti


MUZAFFER_KARA.JPG

  Çankaya Meclis Üyesi Muzaffer KARA

  CHP

1960 yılında Sivas Kangal’da doğdu. Üniversite mezunu. 2007 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü’nden emekli oldu. 2009-2014 yılları arasında Çankaya Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundu. 30 Mart 2014 seçimlerinde Büyükşehir ve Çankaya Belediye Meclis üyesi olarak seçildi.


muslum_tekin.jpg

  Çankaya Meclis Üyesi Müslüm TEKİN

  CHP


omer_kocak.jpg

  Çankaya Meclis Üyesi Ömer KOÇAK

  CHP


sercan_ciggin.jpg

  Çankaya Meclis Üyesi Sercan ÇIĞGIN

  CHP


sehnaz_sibel_aygun.jpg

  Çankaya Meclis Üyesi Şehnaz Sibel AYGÜN

  Bağımsız