Metrica
T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi
İletişim Bilgileri
Adres: Altındağ Cad. No:31 Dışkapı \ Ankara
Telefon: (0090) 312 317 59 28 
Faks: (0090) 312 317 59 54

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Altındağ Gençlik ve Kültür Merkezi; Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları dâhilinde ikamet eden 15 – 24 yaş arası gençlerimize hizmet vermek amacıyla faaliyet göstermektedir. Birim içinde çeşitli kurs ve çalışmalarla üyelerimizin eğitimlerine özellikle sosyalleşmelerine katkıda bulunmaktadır.

Altındağ Gençlik ve Kültür Merkezi sosyal, eğitsel, kültürel ve sportif etkinliklerde bulunmak amacı ile 2003 yılında hizmete açılmıştır. Çeşitli dönemlerde açılan bilgisayar, İngilizce, diksiyon, resim, müzik, tiyatro, org, ud-ney, gitar,satranç, el sanatları, bağlama, halk oyunları kursları ücretsiz olarak verilmektedir.

15 – 24 yaşları arasındaki gençlerimize hizmet veren ve haftanın yedi (7) günü açık olan merkezimiz gençlerin buluşma noktası ve eğlenceli saatler geçirdiği nezih bir mekândır. Merkezimizde gençlerimiz ayrıca masa tenisi, mini golf, bilardo, internet, air hokey, erkek ve bayanlar için hazırlanan spor aktivitelerinden de yararlanmaktadırlar. Ayrıca rahat ve ferah bir mekân olarak tasarlanan sinema salonlarımızda konferans, seminer, söyleşi, panel gibi sosyal aktiviteler düzenlenmekte, filmler izlenmektedir. Altındağ Gençlik ve Kültür Merkezi’ndeki üyelerimiz profesyonellik ölçütlerinde çalışmalar gerçekleştirmekte ve bu çalışmalarını Ankara’da ikamet eden diğer gençlerimiz ve vatandaşlara sergilemeyi arzu ederek Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerini tanıtmak ve dile getirmek ihtiyacını duymaktadırlar.