Metrica
T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi

İletişim Bilgisi

Adres

 : 

ŞAFAKTEPE MAH. ŞAFAKTEPE PARKI İÇİ MAMAK/ANKARA

Telefon

 :

(0312)  319 92 96
(0312)  319 74 57 

safaktepe.jpgŞafaktepe Hanımlar Lokali Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 26 Aralık 2003 tarihinde Mamak ilçesinde açılmıştır. Şafaktepe parkı içinde müstakil bir bina içinde hizmet vermektedir. Bu güne kadar yaklaşık 16 000 hanıma hizmet vermiştir ve vermeye devam etmektedir.
Şafaktepe Hanımlar Lokali; hanımlarının boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, stres atabilecekleri, bilinçli spor yapabilecekleri, arkadaş ilişkilerini geliştirebilecekleri, verilen geniş kapsamlı eğitsel seminerler sonucunda kendi sorunlarına çözümler üretebilecekleri kültürel, sosyal ve eğitsel bir ortam sunmaktadır. Kaliteli ve güler yüzlü hizmet ile ana hedefi üyelerinin memnuniyetidir.
18 yaşını doldurmuş bütün bayanlar için hizmet veren Şafaktepe Hanımlar Lokali ,
Step- aerobic, pilates, fitness, zayıflama egzersizleri ve bölgesel çalışmaları ile gelen bayanların sportif isteklerine cevap vermektedir.
Eğitsel alanda, İngilizce, bilgisayar, diksiyon, Türk sanat müziği, Türk halk müziği, hobi kursları, halk oyunları, kişisel gelişim seminerleri ve satranç dersleri ile bayanları öğrencilik yıllarına götürerek eğlenceli eğitimlerle kendilerine yeni bilgiler katmalarının mutluluğunu yaşatmaktadır.

Gelen talepler ve çağın gerekliliği göz önünde bulundurularak çeşitli konularda eğitici ve öğretici seminerler uzman kişiler tarafından verilmektedir. Örneğin; anne çocuk eğitimi, kadın sağlığı, ilk yardım, hipertansiyon, ev ekonomisi, yangın eğitimi gibi…Bu seminerler akla takılan soru ve sorunları bir nebze olsun gidermektedir.

Lokalimizde bulunan yarı olimpik havuz ve sauna Şafaktepe Hanımlar Lokalinin diğer bir güzelliği ve ayrıcalığıdır. Yüzme bilenlerin gelip streslerini atıp zinde kaldıkları, yüzme bilmeyenlerin de yüzme öğrenecekleri bir alan olup, üyelerimiz bu alandan çok keyif almaktadır.
Şafaktepe Hanımlar Lokali çocuk oyun salonu ;3 – 6 yaş arası çocukların, ebeveynleri faaliyetlere katılırken eğlenecekleri ve faaliyet yapabilme imkanını sağlayan bir alandır.

Şafaktepe Hanımlar Lokali, lokal içerisinde sunduğu faliyetleri yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği imkanlar dahilinde lokal dışında da gezileri piknikleri sosyal ve kültürel etkinleriyle faliyet göstermektedir.

Haftanın yedi günü kesintisiz hizmet veren Şafaktepe Hanımler Lokali çalışan hanımların talepleri doğrultusunda onlar için düzenlenmiş olan akşam ve hafta sonu seansları ile de çalışan hanımların lokal imkanlarından faydalanmalarını da sağlamaktadır.

Şafaktepe hanımlar lokali olarak Ankara’lı hanımlara vermiş olduğumuz hizmetteki amacımız;
sıcak ve samimi bir ortamda, kaliteli ve seçkin olanaklarla onların memnuniyetini sağlamak , gelecek nesilleri yetiştiren değerli hanımlara onların ,bizim ve toplum için önemli olduklarını hissettirmek ve bu duyguyu da onlara yaşatmaktır.