Metrica
T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi

ENGELLİ RAMPALARI DÜNYA STANDARTLARINDA…

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin kent yaşamından eşit şekilde faydalanması için cadde, kaldırım ve yaya geçitlerindeki rampaları dünya standartlarına uygun hale getiriyor.

30 Ekim 2019 Çarşamba 07:06
ENGELLİ RAMPALARI DÜNYA STANDARTLARINDA…

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FEN İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI, YAYA YOLLARI, KALDIRIMLAR, KAVŞAK, CADDE VE SOKAKLARDA BULUNAN ENGELLİ RAMPALARINI GENİŞLETEREK DAHA GÜVENLİ HALE GETİRİYOR

-FEN İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN KIZILAY’DA BAŞLATILAN RAMPA YENİLEME ÇALIŞMALARI KENT GENELİNDE DEVAM EDİYOR

        Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin kent yaşamından eşit şekilde faydalanması için cadde, kaldırım ve yaya geçitlerindeki rampaları dünya standartlarına uygun hale getiriyor.   

        Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Kaldırım Şube Müdürlüğü AR-GE ve Erişilebilirlik Şefliği tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında engelli rampaları genişletilerek daha güvenli hale getiriliyor.

HAREKET KISITLILIĞINA SON

        Hareket kısıtlılığı bulunan engelli rampaları kent genelinde revize ediliyor.

        Yaya yolları ile kaldırımlar, yaya geçitleri ve kavşaklarda bulunan rampaların rahat ve güvenli hale getirildiğini belirten Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlar başta olmak üzere tüm yayaların kolaylıkla hareket edebilmesi için rampaların uygun eğim ve yeterli bir genişlikte yeniden dizayn edildiği bilgisini verdiler. 

EYLÜL AYINDA 70 RAMPA YENİLENDİ 

         Dünya standartlarına uygun rampaların ilk olarak Atatürk Bulvarı ve Kızılay Meydanı’ndaki yaya geçitlerine yerleştirildiğini ifade eden yetkililer, Eylül ayı içinde 70 rampanın yenilendiğini söylediler.

        Mavi Masa başta olmak üzere sosyal medya hesapları üzerinden gelen taleplerin dikkate alındığını ve rampaların 5 ayrı ekip tarafından 7/24 çalışılarak değiştirildiğini vurgulayan yetkililer, “Öncelikli olarak yaya kullanımının yoğun olduğu bölgeleri içine alarak trafik lambaları ve kavşakların etrafındaki geçitlerde çalışma yapılıyor. Kızılay’da tamamlanan çalışmaların ardından yine nüfusun yoğun olduğu Keçiören Fatih Caddesi üzerindeki rampaların yenileme işlemleri devam ediyor. Başkent’in tamamında engelli rampaları elden geçirilecek” dediler.