Metrica
T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi

Başkan GÖKÇEK’E Kazakistan’dan Dostluk Madalyası…

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI GÖKÇEK, “KAZAKİSTAN-TÜRKİYE DOSTLUK VE İŞBİRLİĞİNİ GELİŞTİRME” MADALYASINA LAYIK GÖRÜLDÜ

08 Aralık 2011 Perşembe 07:46
Başkan GÖKÇEK’E Kazakistan’dan Dostluk Madalyası…

1.jpg

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Kazakistan - Türkiye Dostluk ve İşbirliğini Geliştirme Madalyası”na layık görüldü.
Bağımsızlığının 20.yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan Kazakistan’ın Ankara Büyükelçiliği tarafından ödül töreni düzenlendi.
Törende,Türkiye’nin önde gelen devlet adamlarına,hükümet üyelerine, siyaset, iş, bilim ve kültür çevrelerine Dostluk ve İşbirliğini Geliştirme Madalyası verildi.

Daha önce de Kazakistan Cumhurbaşkanı Nur Sultan Nazarbayev tarafından “Devlet Dostluk Madalyası” ile ödüllendirilen Başkan Gökçek’e, ““Kazakistan - Türkiye Dostluk ve İşbirliğini Geliştirme Madalyası”nı Büyükelçi Canseyit Tüymebayev takdim etti.
Kazakistan Büyükelçisi Tüymebayev,  İki ülke halklarına yaptığı başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı Başkan Gökçek’e çok teşekkür ederek, 20 yıl önce Kazakistan bağımsızlığını ilan ettiğinde Dünyada ilk tanıyan devletin de Türkiye olduğunu hatırlattı. Büyükelçi Tüymebayev, “Bunu, halkımız ve devlet yönetimimiz hiç unutmayacaktır” dedi. 
2.jpgBaşkan Melih Gökçek, törene Ankara’da konuğu olan Medine Belediye Başkanı Abdul Aziz Abdul Rahman Al Hussein ile birlikte katıldı.
“Kazakistan - Türkiye Dostluk ve İşbirliğini Geliştirme Madalyası”na aralarında eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, TBMM Başkan Vekili Mehmet Sağlam, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, TBMM Kazakistan-Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Haluk İpek, Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Mustafa İsen, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da bulunduğu Türkiye’nin önde gelen devlet adamları, hükümet üyeleri, siyaset, iş, bilim ve kültür çevreleri layık görüldü.