Metrica
T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ'IN 27 ARALIK ATATÜRK’ÜN ANKARAYA GELİŞİNİN 104. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Ankara’ya gelişiyle Türk milletinin kaderini değiştiren Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı bir sürecin başlangıcını simgeleyen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve temsil heyetinin Ankara’ya gelişinin 104. yılını coşku ve gurur içinde kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

26 Aralık 2023 Salı 13:27
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ'IN 27 ARALIK ATATÜRK’ÜN ANKARAYA GELİŞİNİN 104. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAMA MESAJI

27 Aralık 1919 tarihinde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişi sadece fiziksel bir varlık değil, aynı zamanda bağımsızlık ve özgürlük idealine olan bağlılığın da somut bir göstergesidir.Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğindeki Türk milleti, o günlerde Ankara'da bir araya gelerek ulusal birliğini güçlendirmiş ve Türkiye Cumhuriyetinin temelini atmıştır.O günden beri bu kent sadece coğrafi bir mekân değil, aynı zamanda bağımsızlık ateşinin de yakıldığı bir kenttir.

Ankara'mız için bu önemli günde birlik ve beraberliğimizi pekiştirerekbaşkentimizi daha aydınlık yarınlara ortak akılla, şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışıyla Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün  ilham veren liderliği altında ileriye taşıyacak, gösterdiğimiz milli mücadele ruhunu daima koruyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadelemizin Büyük Önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolunun kalbi olan Ankaraya gelişinin 104. yıl dönümünü kutluyor, saygı ve rahmetle anıyorum.

                                                                                                                                      

                                                                                                             Mansur YAVAŞ

                                                                                              Ankara Büyükşehir Belediyesi