Metrica
T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi

19 MAYIS’TA BAŞKENTTE SILA RÜZGÂRI ESECEK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Başkentlileri sevilen sanatçı Sıla ile buluşturacak.

18 Mayıs 2023 Perşembe 12:28
19 MAYIS’TA BAŞKENTTE SILA RÜZGÂRI ESECEK

Ayrıca, kutlamalar kapsamında Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı’nda gerçekleşecek oryantiring etkinliği ve çeşitli gösterilerle bayram coşkusu yaşanacak. EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan toplu taşıma araçları da ücretsiz hizmet verecek.

 Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yaktığı özgürlük ve bağımsızlık ateşinin  104’ncü yıl dönümü nedeniyle bir dizi kutlama etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Çubuk-1 Rekreasyon Alanı’nda gerçekleşecek oryantiring etkinliği ile başlayacak olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, sevilen sanatçı Sıla’nın Atatürk Orman Çiftliği’nde vereceği konser ile taçlanacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentin tüm cadde, sokak ve bulvarlarını Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatacak. Ayrıca, EGO Genel Müdürlüğü bünyesindeki otobüs, metro ve Ankaray 06.00-24.00 saatleri arasında, teleferik ise 06.00-21.00 saatlerin arasında ücretsiz hizmet verecek.

 ÇUBUK-1 BARAJI’NDA GENÇLİK COŞKUSU YAŞANACAK

Ankara’da 19 Mayıs kutlamaları kapsamında Çubuk-1 Rekreasyon Alanı’nda Gençlik Coşkusu yaşanacak. Çubuk-1 Barajı, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Çankaya Oryantiring Gençlik ve Spor Kulübü iş birliğiyle düzenlenecek oryantiring etkinliğine ev sahipliği yapacak.

 KUTLAMALAR SILA KONSERİYLE TAÇLANACAK

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda ünlü sanatçı Sıla’yı Başkentlilerle buluşturacak.

19 Mayıs Cuma günü saat 20.00’de Atatürk Orman Çiftliği’nde gerçekleşecek konserde Sıla, hayranlarıyla birlikte en sevilen şarkılarını seslendirecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, konsere gitmek isteyen vatandaşlar için ücretsiz ring seferleri düzenleyecek. Seferler; Kızılay Zafer Çarşısı önünden Atatürk Orman Çiftliği’ne 16.00-20.00 saatleri arasında ve Atatürk Orman Çiftliği’nden Kızılay Zafer Çarşısı’na 21.30-24.00 arasında gerçekleşecek.