Metrica
T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi

BAŞKENT MARKET:  Kadınların ekonomik güce katılıp istihdamlarının sağlanmasında büyük bir yeri olan kadın kooperatiflerinin en büyük sorunlarından olan ürettiği ürüne pazar bulup, tüketiciye ulaşamama problemi, Ankara ve çevre illerde  üretim yapan yerel kadın kooperatifleri için  Başkent Market sayesinde son buluyor. Gıda üretimi yapan kadın kooperatiflerine raflarında yer veren Başkent Market ilerleyen günlerde Ankara’nın çeşitli ilçelerinde sayılarını da arttırdıkça kadın kooperatifi sayısını da arttırmayı planlıyor. Üstelik ürünleri https://www.baskentmarket.com.tr/ e-ticaret sitesinde de satışa sunuyor.

ORTAK DİJİTAL AĞ ARACILIĞI İLE KADIN KOOPERATİFLERİNİN DESTEKLENMESİ: Kadın kooperatifleri temsilcileri ile kurulan ortak dijital ağ aracılığıyla kooperatiflerin faydalanabileceği fon ve hibe çağrılarından ayrıca kapasite geliştirme eğitimlerinden haberdar edilmektedir. Bununla birlikte dönemsel toplantılar aracılığıyla kadın kooperatifleriyle bir araya gelinmekte ve atölye ziyaretleri yapılmaktadır.

KOOPERATİF KULUÇKA ALANI: 2023 yılı hedefleri arasında kadın kooperatifleri için bir “kooperatif kuluçka alanı” yapılması planlanmaktadır. Bu alanda hem yeni kooperatif kurmak isteyen kadınlara mentörlük hizmeti vermeyi, hem de kooperatiflerini kurmuş olan kadınlara eğitimler vererek kapasitelerini geliştirmelerine yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.

Fotoğraflar