• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE ÇAKARLI ARACA SON…

27 May 2019, Pazartesi

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ İMZALI GENELGE İLE ÇAKARLI ARAÇLAR KALDIRILDI

HİZMET ARAÇLARINDA GÖSTERİŞE SON VERİLMESİ TALİMATINI VEREN BAŞKAN YAVAŞ, EGO, ASKİ VE BAĞLI ŞİRKETLER DE DAHİL KULLANILAN TÜM MAKAM VE HİZMET ARAÇLARINDAKİ IŞIKLI VE SESLİ UYARI SİSTEMLERİNİN SÖKÜLMESİNİ İSTEDİ

GEREKSİZ MAKAM ARAÇLARINI KALDIRDIKLARINI, KİRALIK OLANLARI DA İADE ETTİKLERİNİ AÇIKLAYAN BAŞKAN YAVAŞ, “ZABITA, İTFAİYE VE GÖREVLİ POLİS HARİCİNDE BENİM MAKAM ARACIM DAHİL HİÇBİR BELEDİYE ARACINDA ‘ÇAKAR LAMBASI’ OLMAYACAK” DEDİ

     cakarli_arac_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi makam aracı kullanımında gösterişe son veren önemli bir karara imza attı.

    Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş imzalı tüm birimlere gönderilen genelge ile tahsisli tüm araçların amacına uygun olarak kullanılması istendi. Başkan Yavaş, Başkent’te ayrımcılığa neden olan ve vatandaşları rahatsız eden uygulamaları birer birer kaldırmaya başladı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE ÇAKARLI ARAÇ DÖNEMİ SONA ERDİ

         Tasarruf tedbirlerinin devreye sokulmasıyla birlikte ilk etapta araç sayılarını azaltmaya başladıklarını ve gereksiz makam araçlarını kaldırdıklarını açıklayan Başkan Yavaş, 24 Mayıs tarihli yayımladığı genelgeyle zorunlu görev dışında gereksiz araç kullanımına da son verdi.

Büyükşehir Belediyesi, EGO, ASKİ ve Bağlı Şirketlerin bünyelerinde kullanılan makam ve hizmet araçlarında mevzuata aykırı şekilde monte edilen ışıklı ve sesli tüm uyarı sistemlerinin sökülmesi talimatını veren Başkan Yavaş, “Gereksiz makam araçlarını kaldırdık, sayılarını da azalttık. Bundan sonra Zabıta, İtfaiye ve görevli polis haricinde benim makam aracım da dahil hiçbir belediye aracında çakar lambaları olmayacak” dedi.

KİRALIK ARAÇ DEVRİ DE BİTTİ

         Genelge ile ayrıca kiralık araç kullanımına yönelik esaslar yeniden belirlendi. Birim amirleri ve şirket yetkilileri tarafından kullanılan kiralık hizmet araçlarının sözleşmelerinin tamamlanmasına müteakip, yeni kiralama işlemlerinde mevzuata ve tasarruf tedbirlerine uygun hareket edilmesi istendi.