Metrica
T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi

ANKARA BÜYÜKŞEHİRDEN CUMHURİYETİN 100. YILINA ÖZEL ŞİİR YARIŞMASI

Ankara Büyükşehir Belediyesi; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı temalı şiir yarışması düzenliyor. Başkentli gençlere özel düzenlenen yarışmaya katılmak isteyenler başvurularını 23 Ekim 2023 tarihi mesai bitimine kadar https://forms.ankara.bel.tr/29-ekim-siir-yarismasi adresi üzerinden yapabilecek.

11 Ekim 2023 Çarşamba 11:07
ANKARA BÜYÜKŞEHİRDEN CUMHURİYETİN 100. YILINA ÖZEL ŞİİR YARIŞMASI

Ankara Büyükşehir Belediyesi; Başkenti kültür, sanat, şiir ve edebiyatla buluşturmaya devam ediyor.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, Cumhuriyetin 100. yılına özel şiir yarışması düzenliyor. Başkentli gençlere özel olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı temalı yarışmaya başvurular Ankara’nın başkent oluşunun 100. yılının kutlanacağı 13 Ekim 2023 Cuma günü başlayacak.

14-20 yaş arasındaki gençlere açık olan yarışmaya katılmak isteyenler başvurularını 23 Ekim 2023 tarihi mesai bitimine kadar https://forms.ankara.bel.tr/29-ekim-siir-yarismasi adresi üzerinden yapabilecek.

 KAZANANLARA AKÇAKOCA TATİLİ VE KİTAP SETİ HEDİYE

Ankara’da yaşayan gençlerin sanata teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı temalı şiir yarışmasında; katılımcılara ait şiirler dil, üslûp, anlatım ve estetik yönünden değerlendirilecek ve 6 kazanan belirlenecek.

Belirlenen 6 şiir, 29 Ekim ve haftasında Ankara Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesapları ve basın bülteninde yayınlanırken şiirlerin sahipleri ve aileleri Akçakoca Sosyal Tesisleri’nde tatil ve kitap seti ile ödüllendirilecek.