Metrica
T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi

ANKARA BÜYÜKŞEHİR’DEN EKPSS’YE HAZIRLANAN ADAYLARA DESTEK

Ankara Büyükşehir Belediyesi eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla hayata geçirdiği destekleri çeşitlendirerek devam ediyor.

19 Şubat 2024 Pazartesi 13:31
ANKARA BÜYÜKŞEHİR’DEN EKPSS’YE HAZIRLANAN ADAYLARA DESTEK

 Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının Yüksek Öğretime Geçiş (YKS), Liselere Geçiş Sınavı (LGS) gibi ücretlerini karşılayan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bu kez de sosyal yardım alan ailelerin engelli bireylerinin gireceği Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ücretlerini karşılıyor.  12-29 Şubat arası yapılacak başvurulara http://forms.ankara.bel.tr./ekpss2024 adresi üzerinden ulaşabilecek.

                Eğitimde fırsat eşitliği ve öğrenci dostu bir başkent için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor.

 TÜRKİYE’DE BİR İLK DAHA

               Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının YKS ve LGS gibi ücretlerini karşılarken şimdi de sosyal yardım alan ailelerin engelli bireyleri için harekete geçti.

               Sosyal yardım alan ailelerin 45 yaşını geçmemiş bireylerinin Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ücretleri karşılanacak. 12-29Şubat tarihleri arası yapılacak başvurular http://forms.ankara.bel.tr./ekpss2024 adresi üzerinden yapılabilecek.