Metrica
T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi

Sn. Mansur Yavaş'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

29 Ağustos 2023 Salı 15:30

Değerli Hemşehrilerim;
Bugün vatanımızı sömürgeleştirmek, milletimizi esarete mahkûm etmek ve tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı kazandığımız “Büyük Zafer”in 101’inci yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Ankaralı hemşehrilerimizin ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Bu zafer, milletimizin topyekûn birlik ve beraberlik içerisinde yedi düvele karşı kazandığı bir zaferdir. Bu zafer, “Dünyada hiçbir ordu bu tahkimatları 6 aydan önce geçemez” dedikleri cephe hattını 22 günde geçen Türk ordusunun zaferidir. Bu zafer, kundaktaki bebeğiyle cepheye koşan gazi Türk kadınlarının, su taşıyan koca yürekli çocukların, bastonuyla ordunun yanında olan vatan sevdalısı ihtiyarların zaferidir. 

Bu zafer, “artık umutlar tükendi” dedikleri anda Anadolu’da bir güneş gibi doğan, karanlık günleri aydınlığa kavuşturan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğindeki tunç yürekli bir milletin zaferidir.

Bu duygu ve düşüncelerle,  başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canını toprağa, toprağı vatana katan tüm milli mücadele kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı bir kez daha kutluyorum.

Mansur YAVAŞ
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı