sehitlik_5.jpg

canakkale_abide_2.png

Maaş ve Ödeme İşlemleri İçin 
 Kurum : 

Sosyal Güvenlik Kurumu
Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne 

Adres

Mithatpaşa Cad. No:7
Kızılay / ANKARA

     
En Son Haberler

headline.jpg

Keşke böyle bir konuyu gündeme getirmek zorunda kalmasaydık. Keşke güzel ülkemizde başka şeyler konuşuyor olsaydık. Ancak terör tırmanırken bu ayrıntıların bilinmesi gerektiğini düşünüyoruz.
Çözüm ve kalıcı barış sürecini konuşuyorken bir anda tırmanışa geçen ve maalesef artarak devam eden terör olayları, hepimizin yüreklerini dağlayan bir hal aldı.
Devletin kurumları, SGK başta olmak üzere terörden zarar görenlerin yanında. Şehit ailelerinin acılarını dindirmek elbette ki mümkün değil. Ancak, devam eden hayat içinde şehit aileleri, gazi ve terör mağduru vatandaşların yanında olan devlet kurumları, destek için elinden geleni yapıyor.

SGK'ya Başvurulması Gerekiyor

Şehit yakınlarına ve gazilerimize sağlanacak haklar bu şekilde kanun maddeleri ile düzenlenmiştir. Maaş ve ödeme işlemleri için, Sosyal Güvenlik Kurumu Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne (Mithatpaşa Cad. No:7 Kızılay-ANKARA) müracaat edilmesi gerekmektedir. Şehit yakınlarının istihdamı ile ilgili İçişleri Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü yetkilendirilmiştir.
İş başvuruları, 11.12.2012 tarihli ve 28494 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan; Terör Eylemleri Nedeniyle Şehit ve Malul Olanların Yakınlarının ve Çalışabilecek Durumdaki Malullerin Kamu Kurum ve Kuruluşları'nda İstihdamı Hakkında Yönetmelik Hükümleri'nden yararlanmak isteyen hak sahipleri, İş İstek Formu ile ikamet ettikleri yerin valilik veya kaymakamlığına başvurmaları gerekmektedir.
Yasımız var diye bayrağımızı karartanlar bilsinler ki bayrağımızın rengi şehit kanıdır. Ne şehitler ölür bu diyarda ne de vatanın bir karış toprağı terkedilir düşmana.
1921 yılının Ankara'sında askerini, milletini tek bir cümleyle anlatan Mustafa Kemal söylesin son sözü... Anlayana!
"Bu milletin evlatlarının fedakarlıkları, kahramanlıkları için kıyaslanacak örnek bulunamaz... Böyle evlatlara ve böyle evlatlardan oluşan ordulara sahip bir millet elbette hakkını ve bağımsızlığını bütün anlamıyla korumayı başaracaktır. Böyle bir milleti bağımsızlığından mahrum etmeye kalkışmak boş bir hayaldir."