Metrica

ertugrul_cetin.jpeg

 Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul ÇETİN

  AK Parti

1975’te Ankara Solfasol’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini Ankara’da tamamlayan Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesinden ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun oldu. 2000-2004 yılları arasında kendi dershanesinin Kurucu Müdürlüğünü yaptı. 2004 yılında Pursaklar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2009-2014 yılları arasında AK Parti’den İl Genel Meclisi Üyesi seçildi. İl Genel Meclisi Divan Üyeliği ve AK Parti Grup Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Bu süreç zarfında Çevre Sağlık Komisyonu Başkanı, İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı ve Eğitim Komisyonu Başkan Yardımcılığında bulundu.

2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti Pursaklar Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını yürüten Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Pursaklar Belediye Meclis Üyesi seçildi. Pursaklar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı ve Daimi Başkan Vekilliği yaptı. Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in çok sayıda kurumda yönetim kurulu üyeliği bulunmaktadır.

1999-2003 yılları arasında Mazlum-Der Genel Sekreterliği de yapan Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in olimpik branş olan Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Ankara Üniversitesi Mezunları Derneği üyeliği devam etmektedir. Gençliğinde 9 yıl yüzme antrenörlüğü yapan  Ertuğrul Çetin, 15 Yıl Pursaklar Belediye Spor Yöneticiliği görevlerinde de bulunmuştur. Evli ve 3 çocuk babasıdır.


ahmet_ozturk.jpg

 Pursaklar Meclis Üyesi Ahmet ÖZTÜRK

  AK Parti


harun_ozturk.jpg

 Pursaklar Meclis Üyesi Harun ÖZTÜRK

  AK Parti


BM.000341.jpg

 Pursaklar Meclis Üyesi Burak KOCA

  AK Parti


meralbozoglu.jpg

 Pursaklar Meclis Üyesi Meral BOZOĞLU

  AK Parti

1971 yılında Manisa’da doğdu. İlkokulu Erzincan’da, Lise eğitimini Manisa’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Bölümü mezunu. 7 yıl öğretmenlik yaptı. 2001 yılında Akparti’de siyasete başladı. 2002 – 2009 yılları arasında AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Kurucu Başkanlığı görevini üstlendi. 2009 yılında AK Parti Ankara Ana Kademe İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve Ankara AK Parti İl Başkan Yardımcılığı yaptı. İki dönem Ankara İl Başkan Yardımcılığı ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevinde bulundu. 2010-2011 seçimlerinde Ankara İl SKM Program Sorumlusu görevinde bulunmuştur. Siyaset Akademisi Genel Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Halen genel saymanlık görevini yürütmektedir. 30 Mart 2014 seçimlerinde Pursaklar Belediye
Meclis Üyesi seçilmiştir. Evli ve bir çocuk annesi.


rustu_bicer.jpg

 Pursaklar Meclis Üyesi Rüştü BİÇER

  MHP


yasin_yuksel.jpg

 Pursaklar Meclis Üyesi Yasin YÜKSEL

  AK Parti