• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis ÜyeleriPursaklar

SELCUK_CETIN.JPG

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk ÇETİN

AK Parti

1961 yılında Ankara Altındağ İlçesi Yeşilöz Mahallesi’nde doğdu. İlk ve Orta tahsilini Ankara’da, lise tahsilini İstanbul’ da tamamladı. Üniversite öğrenimini 1985 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. Çocukluğunu geçirdiği Hasköy Dörtyol’ da bulunan Solfasol İmam Hatip Lisesi’ne Öğretmen olarak tayin oldu. Burada 9 yıl çalıştıktan sonra Altındağ Yıldırım Beyazıt Lisesi’nde 6,5 yıl daha çalıştı. Daha sonra Özel bir Eğitim kurumunun Kurucu Müdürlüğü ve Genel Müdürlüğü’nü yürüttü. Bu esnada AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak Teşkilat Birimi Başkan Yardımcılığı yaptı. 28 Mart 2004’te Pursaklar Belediye Başkanı seçildi. 2009 yerel seçimlerinde ikinci kez, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde de üçüncü kez Pursaklar Belediye Başkanlığı’na seçilmiştir. Evli ve üç çocuk babası.

BEKIR_YILMAZOLU.JPG

Pursaklar Meclis Üyesi Bekir YILMAZOĞLU

AK Parti

1971 yılında Ankara’da doğdu. İşletme Yönetimi mezunu. Belko Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. 30 Mart 2014 seçimlerinde Pursaklar Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babası.

ERTURUL_CETIN.JPG

Pursaklar Meclis Üyesi Ertuğrul ÇETİN

AK Parti

1975 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunu. 2009-2014 yılları Ankara İl Genel Meclis Üyeliği yaptı. Mazlumder Genel Sekreterliği yaptı. Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi. 30 Mart 2014 seçimlerinde Pursaklar Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir.

 HAMDI_KESKIN.JPG

Pursaklar Meclis Üyesi Hamdi KESGİN

AK Parti

1977 yılında Konya’da doğdu. 1995 yılından bu yana Ankara'da ikamet etmektedir. Lise eğitimini Konya’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Lisans mezunu. Özel bir şirkette üst düzey yöneticilik yapmaktadır. Pursaklar Platformu Dernek Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Üyesidir. 2009 yılında AK Parti Pursaklar İlçe Başkan Yardımcısı, 2010 yılında AK Parti Pursaklar Tanıtım ve Medya Birim Başkanı, 2012 AK Parti Pursaklar Siyasi ve Hukuki işler Birim Başkanı, 2014 Yerel Seçimler İlçe SKM Program Sorumlusu, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimleri İlçe SKM Başkanı görevlerinde bulunmuştur. 30 Mart 2014 seçimlerinde Pursaklar Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Halen Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 5393 Büyükşehir Yasası kapsamında Meclis Kararı ile Pursaklar, Saray, Sirkeli, Altınova'dan sorumlu Büyükşehir Bölge Başkanlığı görevine devam etmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

HASAN_YIGIT.JPG

Pursaklar Meclis Üyesi Hasan YİĞİT

AK Parti

1971 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Yüksek eğitimini yurt dışında tamamladı. Aile şirketinde ikinci kuşak yönetici olarak çalışmaktadır. 30 Mart 2014 seçimlerinde Pursaklar Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Evli ve bir çocuk babası. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

MERAL_BOZOLU.JPG

Pursaklar Meclis Üyesi Meral BOZOĞLU

AK Parti

1971 yılında Manisa’da doğdu. İlkokulu Erzincan’da, Lise eğitimini Manisa’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Bölümü mezunu. 7 yıl öğretmenlik yaptı. 2001 yılında Akparti’de siyasete başladı. 2002 – 2009 yılları arasında AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Kurucu Başkanlığı görevini üstlendi. 2009 yılında AK Parti Ankara Ana Kademe İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve Ankara AK Parti İl Başkan Yardımcılığı yaptı. İki dönem Ankara İl Başkan Yardımcılığı ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevinde bulundu. 2010-2011 seçimlerinde Ankara İl SKM Program Sorumlusu görevinde bulunmuştur. Siyaset Akademisi Genel Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Halen genel saymanlık görevini yürütmektedir. 30 Mart 2014 seçimlerinde Pursaklar Belediye
Meclis Üyesi seçilmiştir. Evli ve bir çocuk annesi.

METIN_ULU.JPG

Pursaklar Meclis Üyesi Metin ULU

MHP

1969 yılı Ankara doğumlu. İlk, orta ve lise öğretimini Ankara’da, üniversite eğitimini İstanbul'da tamamlamıştır. 1985 yılından itibaren ticari hayatta çeşitli grup şirketlerde Yönetim Kurulu Başkanlığı, danışmanlık ve genel koordinatörlük görevlerinde bulundu. 2009 - 2014 dönemi Pursaklar bölgesinden Ankara il genel meclis üyeliği yaptı. 30 Mart 2014 seçimlerinde Pursaklar Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Evli ve üç çocuk babası.