• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis ÜyeleriKalecik

FILIZ_ULUSOY.JPG

Kalecik Belediye Başkanı Filiz ULUSOY

AK Parti

1979 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünde Sosyoloji ve Sosyal Psikoloji lisansını tamamlayarak Sosyolog ve Sosyal Psikolog unvanıyla mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda İngilizce eğitimi almıştır. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Ana Bilim Dalında Sosyoloji Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nun İtalya’nın Torino kentinde bulunan eğitim merkezinde “Genç İstihdamı” üzerine eğitim almıştır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde “Avrupa Birliği Hukuku ve Hukuki Çeviri Teknikleri” konulu eğitim programını tamamlayarak Avrupa Birliği Hukuku Uzmanı sertifikası almıştır. MEB Mecidiye İlköğretim Okulu’nda bir yıl süreyle sözleşmeli İngilizce öğretmenliği yapmıştır. Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ)’te Genç İstihdamı ve Araştırma Uzmanı olarak görev yapmıştır. Dünya İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun Asya Pasifik bölgesel teşkilatı olan ICFTU-APRO’nun Gençlik Komitesi’nde Türkiye’yi temsilen iki yıl süreyle asıl üyelik yapmıştır. Bu üyeliği esnasında Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nun İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılan konferanslarının Gençlik Komitesi’nde Türkiye’yi temsil etmiştir. 2010 Eylül tarihinde Başbakan Özel Kalem Müdürlüğü’ne Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak atanmıştır. 30 Mart yerel seçimlerinde ikinci kez AK Parti’den Kalecik Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen ULUSOY, % 57 oranında oy alarak Kalecik Belediye Başkanı seçilmiştir.

MEHMET_PAMUKSUZ.JPG 

Kalecik Meclis Üyesi Mehmet PAMUKSUZ

AK Parti

1954 yılında Kalecik’te doğdu. Harita Mühendisi. 1977 yılında Denizli Kadastro Fen Amiri olarak göreve başladı. 1980-1984 Libya Belediyesi’nde Kontrol Mühendisliği yaptı. 1984-1989 Keçiören Belediyesi İmar uygulama Şube Müdürlüğü’nde, 1989- 1994 Sivas Belediyesi İmar Müdürü, 1994-2004 Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesi Başkan Yardımcısı, 2004-2009 Ankara Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığı görevlerini üstlendi. 2009 yılında emekli oldu. 30 Mart 2014 seçimlerinde Kalecik Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Evli ve dört çocuk babası.

NIHAT_KOSE.JPG

Kalecik Meclis Üyesi Nihat KÖSE 

AK Parti

1987 yılında Kalecik’te doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kalecik’te tamamladı. 2009 yılında Kalecik Meslek Yüksekokulu’ndan mezun oldu. 2010 yılında da Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 2010 yılında Kalecik AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçildi. Halen bu görevini sürdürmektedir. Ticaretle uğraşmaktadır.30 Mart 2014 seçimlerinde Kalecik Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir.