• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis ÜyeleriKahramankazan

lokman_erturk.jpg

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman ERTÜRK

AK Partİ

Ankara Kazan’ın Örencik Köyü’nde 1970 yılında doğdu. İlkokulu köyünde, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. ABD Preston Üniversitesi işletme bölümünden mezun oldu. Azerbaycan Bakü Asia Üniversitesi tarafından Türk Dünyası ve kültürüne yaptığı hizmetlerden dolayı 2013 yılında fahri doktara ünvanına layık görüldü. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından Uluslararası liderlik programı çalışmaları sonucunda (ayın mezunu) ödülüne hak kazandı. Bunların yanında birçok dernek ve kurumdan başarılı belediye çalışmaları nedeniyle ödüle layık görüldü. Fazilet Partisi ve AK Parti çatısı altında siyasi çalışmalarını yürüten Ertürk her iki partinin zor günlerinde Kazan Kurucu İlçe Başkanı olarak görev yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melik Gökçek’in danışmanlığının ardından 2014 yılı yerel seçimlerinde AK Parti’den Kazan Belediye Başkanı ve Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı olarak seçildi. 2004’den sonra 2009’daki seçimi de kazanan Ertürk Kazan’da iki dönem üst üste seçilen ilk Belediye Başkanı oldu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında kurucu üyelik ve yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. 2014 yılında da üçüncü kez Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli ve üç cocuk babası.

ahmetceylan.jpg

Kahramankazan Belediye Meclis Üyesi Ahmet CEYLAN

AK Parti

1962 yılında Kazan’da doğdu. İlk ve orta okulu Kazan’da tamamladı. 1983 yılında ticari hayatına başladı. 2004–2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde iki dönem Kazan Belediye Başkanlığı yaptı. 2014 Yerel Seçimler sonrası Kazan Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. 30 Mart 2014 seçimlerinde Kazan Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Evli ve üç çocuk babası.

bekir_unuvar.jpg

Kahramankazan Belediye Meclis Üyesi Hacı Bekir ÜNÜVAR

AK Parti

1953 yılında Kayseri’de doğdu. Yüksek Mimar ve Şehir Plancısı. 1980-1989 yıllarında Ankara Belediyesi ve Çankaya Belediyeleri İmar Müdürlüklerinde Mimar, Şehir Planlama Şube Müdürü, İmar Müdür Yardımcısı ve İmar Müdürü görevlerinde bulundu 1989-1992 Yıllarında A.B. Devletleri San Francisco şehrinde mimar olarak çalıştı aynı dönemde S.F.S. Üniversitesi’nde MS çalışması yaptı. 1992 yılından beri kendi firmasında çalışmakta.30 Mart 2014 seçimlerinde ikinci kez Kazan Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir.İngilizce biliyor.

MEHMET_UNAL.jpg

Kahramankazan Meclis Üyesi Mehmet ÜNAL 

MHP

1971 yılında Kazan’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kazan’da tamamladı. Bir dönem Ahi Köyü’nde muhtarlık yaptı. Tarım Kredi Kooperatifi temsilciliğinde bulundu. 30 Mart 2014 seçimlerinde ikinci kez Kazan Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Evli ve dört çocuk babası.