Metrica

asim_balci.jpeg

Altındağ Belediye Başkanı Asım BALCI

AK Parti

Asım Balcı, 1971 yılında Çorum Osmancık'ta doğdu. 1992'de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Balcı, yüksek lisansını ABD'deki University of Kentucky'de tamamladı.

Daha Sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde doktorasını bitiren Balcı, bir süre Muğla Üniversitesi'nde görev yaptıktan sonra, 2003-2007 yıllarında Sağlık Bakanlığı'nda bakan danışmanı olarak görev aldı.

Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi olarak görev yapan Doç. Dr. Asım Balcı, 2007-2010 yılları arasında TÜRKSAT A.Ş. de yöneticilik yaptı. Balcı, 2010-2013 yılları arasında Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevini yürüttü.

2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı, 2 Mayıs 2014 tarihinde ise Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine başladı. Birçok AB projesinde yer alan Asım Balcı'nın çok sayıda yayınlanmış makale ve kitabı bulunuyor.Balcı, 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde Altındağ Belediye Başkanı seçilmiştir.

İyi düzeyde İngilizce bilen Doç. Dr. Balcı, evli ve iki çocuk babası.


ali_ihsan_olmez.jpg

 Altındağ Meclis Üyesi Ali İhsan ÖLMEZ

  AK Parti


edip_balci.jpg

  Altındağ Meclis Üyesi Edip BALCI

   AK Parti


mustafa_burak-altinsoy.jpg

 Altındağ Meclis Üyesi Mustafa Burak ALTINSOY

  AK Parti


servet_akman.jpg

 Altındağ Meclis Üyesi Servet AKMAN

  CHP


sinan_burhan.jpg

 Altındağ Meclis Üyesi Sinan BURHAN

  AK Parti


umit_altundas.jpg

 Altındağ Meclis Üyesi Ümit ALTUNTAŞ 

  MHP


ummu_gulsum_umutlu.jpg

 Altındağ Meclis Üyesi Ümmü Gülsüm ÜMÜTLÜ

  AK Parti