• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis ÜyeleriAltındağ

veysel_tiryaki.JPG

 

 

Altındağ Belediye Başkanı Veysel TİRYAKİ

AK Parti

1965 yılında Bolu Dörtdivan’da doğdu. İlk,orta, lise tahsilini Dörtdivan ve Gerede’de tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1990 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı’nda Mülki İdare Amiri olarak Ağaçören,Tufanbeyli, Hasankeyf ve Arhavi ilçelerinde Kaymakam; Artvin ve Osmaniye illerinde de Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. 1992 yılında Yerel Yönetimler ve Mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere’de kaldı. 1998 – 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde de master yaptı. Halen Ankara Üniversitesi’nde doktora yapmaktadır. 2004, 2009 dönemlerinde Altındağ Belediye Başkanı olarak seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde üçüncü kez belediye başkanı seçilmiştir. Evli, üç çocuğu var ve iyi derecede İngilizce biliyor.

  ahmet_kvrak.JPG

Altındağ Meclis Üyesi Ş.Ahmet KIVRAK

AK Parti

1954 yılında Ankara’da doğdu. Lise mezunu. Ankara İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Hentbol Federasyonu Başkan Vekilliği görevini sürdürmekte. Ticaret ile uğraşmaktadır. 2003 yılında Çankaya İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2004 İl Genel Meclis Üyeliği’nde, 2007 İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekilliği, 2009 AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcılığı ve İdari ve Mali Hizmetler Başkanlığı görevlerinde bulundu. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Altındağ Belediye Meclis üyesi seçilmiştir. Evli ve dört çocuk babası. İngilizce bilmektedir.

ali_goksin.jpg

 

 

Altındağ Meclis Üyesi Ali GÖKŞİN

AK Parti

1956 yılında Gerede’de doğdu. Anadolu Üniversitesi’nden mezun oldu. 1979 yılında Tuğba Çanta adı altında kendi çanta imalathanesini kurdu. 1991 Ankara Ticaret Odası seçimlerinde ayakkabıcılar komitesinden meclis üyesi olmuş ve halen bu görevini sürdürmektedir. 2003 yılında Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne seçilmiştir. 1994 Belediye seçimlerinde İl Genel Meclisi Üyesi olmuştur. 2009 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi seçildi. 30 Mart 2014 tarihinde Altındağ Belediye Meclis üyesi olarak seçildi. Halen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili olarak görevini devam ettirmektedir. Evli ve iki çocuk babası.

memin_ayaz.JPG

 

 

Altındağ Meclis Üyesi Mehmet Emin AYAZ

AK Parti

1959 yılında Elazığ’da doğdu. Asteğmen olarak askerlik görevini yaptı. İlk, orta ve lise öğrenimini Elazığ’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi “Ticaret Eğitimi” bölümünü bitirdi. 1985’te Trabzon Vakfıkebir Ticaret Lisesi’nde Ticaret Dersleri Öğretmenliği görevinden kendi isteğiyle ayrıldı. 1986 yılında Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü’nde 3 yıl araştırmacı olarak çalıştı. 1989’da Anadolu Genç İş Adamları Derneği’nde kurucu üyeliği ve Genel Sekreter olarak 12 yıl görev yaptı. 1993 yılında aile şirketini kurarak; Japonya, Rusya ve Malezya ile Dış Ticaret yapmaktadır. 2002 Anadolu İhracatçılar Grubu Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapıyor. 2009- 2014 yılarında AK Parti il yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2004-2009-2014 yerel seçimlerinde Altındağ Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiştir. Evli ve bir çocuk babası.

nadir_koc.jpg

 

 

 

Altındağ Meclis Üyesi Nadir KOÇ

AK Parti

1960 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat bölümü son sınıf öğrencisi. 1999-2004 yılları arasında Altındağ Belediyesi Meclis Üyeliği ve Belediye Meclis Başkan vekilliği görevlerin üstlenmiş olup, 2004 -2009 yılları arasında Altındağ ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu. Aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve İmar Komisyon Başkan Vekilliği görevini ifa etmiştir. AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Birim Başkan Yardımcılığı görevinde de bulundu. Ayrıca AK Parti Siyaset Akademisi’ni başarıyla bitirdi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Altındağ Belediye Meclis üyesi olarak dördüncü kez seçilmiştir. Şuan Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyon Başkanlığı’nı yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babası.

  ali_ergin.jpg

Altındağ Meclis Üyesi Ali ERGİN 

CHP

1963 yılında Erzincan’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu. Cumhuriyet Halk Partisi’ne 1990 yılında Altındağ üyesi olarak katıldı. 1999-2002 yılları arasında İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 2011-2013 yılları arasında CHP Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Halen Altındağ Belediyesi ve Büyükşehir Belediyelerinde Meclis üyesi görevinde bulunmakta. Evli ve iki çocuk babası.

  aysel_yilmaz.JPG

Altındağ Meclis Üyesi Aysel YILMAZ 

AK Parti

1974 yılında Ankara Kazan’da doğdu. Ankara Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu mezunu. 2011 yılından itibaren AK Parti Ankara İl Kadın Kolu Yönetim Kurulu üyesi. Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı görevinin ardından halen Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanlığı’nı yürütmektedir. 30 Mart 2014 seçimlerinde Altındağ Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir.Evli ve üç çocuk annesi.

  mali_cekim.JPG

 

Altındağ Meclis Üyesi M.Ali ÇETİN  

AK Parti

1960 yılında Haymana Yenice‘de doğdu. Liseyi Ankara’da bitirdi. Siyasi hayatına Refah Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi, İl Gençlik Başkanlığı, Fazilet Partisi kurucu il yönetim kurulu üyesi, AK Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Hakem Kurulu Başkanlığı yaptı. 2009-2014 yıllarında Altındağ Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiştir. Evli ve beş çocuk babası.