• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis ÜyeleriAkyurt

gultekin_ayantas.jpg

 

 

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ

AK Parti

1964 yılında Ankara Akyurt’ta doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Akyurt’ta Lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Yüksek öğrenimine Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Yapı Bölümünde devam edip 1987 yılında mezun oldu. 1989 yılında öğretmenlik görevine başladı. Ülkemizin çeşitli yörelerinde idareci öğretmen olarak görev yaptı. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak çalışırken 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Belediye başkanlığına aday oldu ve Belediye Başkanı seçildi. 29 mart 2009 yerel seçimlerinde tekrar aday olarak ikinci kez bu göreve seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde üçüncü kez Akyurt Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babası.

 

 

 

  fethi_avci.jpg

Akyurt Meclis Üyesi Fethi AVCI 

AK Parti

1955 Ankara Akyurt doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Akyurt’ta tamamladı.1994 yılında Refah Partisi’nden meclis üyesi seçildi. Fazilet Partisi kurucu ilçe başkanlığı yaptı. 2001 yılında AK Parti kuruluşu ile AK Parti Akyurt kurucu ilçe başkanı oldu. 3 dönem ilçe başkanlığı yaptı. 2012 tarihinde AK Parti Ankara il yönetimine seçildi. 30 Mart 2014 tarihinde AK Parti Akyurt Belediye Meclis üyesi oldu. Evli ve dört çocuk babası.

  selcuk_yilmaz.jpg

Akyurt Meclis Üyesi Selcuk YILMAZ 

AK Parti  

1966 yılında Ankara’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Ön Lisans mezunu. 1978 yılında Milli Türk Talebe Birliği’nde bulundu. 1980 sonrasında tekvando ile uğraştı. Refah Partisi Altındağ ilçe yönetiminde Başkanlık yaptı. Fazilet Partisi kurucu üyesi oldu. Bowling Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, AHİT Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulunmaktadır. 30 Mart 2014 seçimlerinde Akyurt Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Evli ve üç çocuk babası.