• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

Alo 153 Mavi MasaErişim Seçenekleri

Telefonla Erişim

Başkent 153’ü telefonda arayarak belediye uygulamaları hakkındaki sorun, görüş ve taleplerinizi  yetkili çözüm uzmanımıza iletebilirsiniz.

SMS ile Erişim

6284(MAVİ) kısa numaransa T.C. kimlik numaranızı arada boşluk bırakarak istek ve şikayetinizi yazarak bize gönderebilirsiniz.

İnternet Erişimi

Alo Büyükşehir Online Başvuru Formunu doldurarak bize ulaşabilir ve her konuda bilgi alabilirsiniz.

E-posta

Bize iletmek istediğiniz konular için; 153(at)ankara.bel.tr adresini kullanabilirsiniz. Bize ulaşan tüm e-postalar tarafımızdan okunmakta ve ilgili birime iletilmektedir.

Yüz Yüze İletişim

Dilek ve şikâyetlerinizi Sıhhiye’de bulunan Alo Başkent 153 birimimize gelerek çözüm uzmanımıza bizzat iletebilirsiniz. Uzman personelimiz belirli aralıklarla hizmet içi eğitim almakta, gündemdeki konulara ilişkin brifing, seminer ve toplantılara katılmakta ve bu yolla bilgilerini sürekli olarak güncel tutmaktadırlar.

Sosyal İletişim Platformlarından Mavi Masa’ya Ulaşım

İnternet üzerinden belirli forum (twitter, sikayetimvar.com vb.) sitelerinden Belediyemizi ilgilendiren konu başlıkları yetkili arkadaşlarımız tarafından takip edilmekte ve başvuru niteliği taşıyan bilgilerin Başkent 153 Sistemimize aktarımı yapılmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin halkla iletişimini sağlayan Başkent 153, bünyesindeki 60 uzman personeli ile Ankara’nın Çözüm Merkezi’dir.

Denetim

Belediye Başkanımız, dünyanın her yerinden dilediği saatte internet üzerinden Başkent 153’e gelen tüm başvuru ve çözümleri etkin olarak denetleyebilmektedir.