• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

ZABITA’DAN AŞTİ’DE BAYRAM DENETİMİ…

06 Ağustos 2019, Salı

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRE BAŞKANLIĞI EKİPLERİ, KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ANKARA ŞEHİRLERARASI OTOBÜS İŞLETMESİ’NDE (AŞTİ) DENETİM YAPIYOR

-AŞTİ ZABITA KARAKOL AMİRLİĞİ’NE BAĞLI EKİPLER RUTİN OLARAK YAPTIĞI DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI

-ZABITA EKİPLERİ TARAFINDAN OTOBÜS FİRMALARI BAŞTA OLMAK ÜZERE BÜFELER TEK TEK KONTROL EDİLEREK, EKSİKLERİ TESPİT EDİLENLER UYARILIYOR

         zabita_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Başkent’in dört bir tarafında bayram denetimleri kapsamında yoğun mesai harcıyor.

         Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri rutin olarak gerçekleştirdiği denetimlerini kent genelinde sıklaştırırken, vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur ve güvende geçirmesi için bayram yoğunluğunun yaşandığı AŞTİ’de de denetimlerini sürdürüyor.

AŞTİ’DE TİTİZ DENETİM

         AŞTİ Zabıta Karakol Amirliğine bağlı ekipler; bilet gişelerinin evraklarını, büfelerde satılan gıda ürünlerinin son kullanma tarihlerini, hijyenik şartların yerine getirilip getirilmediğini tek tek kontrol ediyor.

        Otobüs işletmelerinin yangın tüpleri dahil olmak üzere tüm kontrollerini büyük bir titizlikle gerçekleştiren ekipler, firmaları tespit edilen eksiklikler konusunda uyarıyor.

ÇIĞIRTKANLARA GEÇİT YOK

        Yasa gereği yasak olan çığırtkanlık konusunda anonslarla uyarılarda bulunan Zabıta ekipleri, çığırtkanlık yapanlara geçit vermeyerek, gün boyu sürdürdükleri denetimlerde vatandaşlardan gelen şikayetleri dikkate alıyor.

         Zabıta ekipleri, AŞTİ’de ayrıca peronlardan hareket edecek otobüslerde bagaj fişi ve yolcuların biletlerini de kontrol ederek, dumansız hava sahasını ihlal eden vatandaşları uyarıyor, uymayanlara idari para cezası uyguluyor.