• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

YAŞLILARDAN ANITKABİR ZİYARETİ

20 Mart 2017, Pazartesi

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAŞLILAR HİZMET MERKEZİ ÜYELERİNDEN OLUŞAN BİR GRUP, 18- 24 MART YAŞLILAR HAFTASI PROGRAMI KAPSAMINDA ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

yaslilar_6.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi’nin 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kutlama programı kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Yaşlılar Hizmet Merkezi üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği “Yaşlılar Haftası” kutlama programı çerçevesinde Yaşlılar Hizmet Merkezi’ne üye 35 kişilik grup Anıtkabir’e gitti.
Ziyaret programı kapsamında Yaşlılar Hizmet Merkezi üyelerinden oluşan grup ilk önce Atatürk’ün anıt mezarı önünde saygı duruşunda bulunarak, mozoleye çelenk koydu.
Daha sonra Anıtkabir müzesini gezen grup, ilk önce Atatürk’ün kullandığı kıyafetler, eşyalar ve özel objelerin yer aldığı bölümü büyük bir ilgiyle dolaştı.
Grup, daha sonra Müzede yer alan Atatürk’ün Anafartalar Grubu Komutanı olarak en önemli cephelerine komuta ettiği Çanakkale Savaşı’nda cephelerin temsili olarak canlandırıldığı bölümü rehber eşliğinde gezdi. Rehber, gruba cephelerde yaşanan olaylar ve savaşın gidişatı konusunda ayrıntılı bilgiler sundu.
Sergide bulunan, Atatürk ve döneminde yaşanan gelişmeler ile ilgili materyalleri de büyük bir dikkatle inceleyen yaşlılar, son olarak Atatürk’ün kütüphanesinin yer aldığı 3 bin 400’ün üzerinde farklı dillerde yazılmış kitabı da bir arada görmek fırsatı buldular.