• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

TALATPAŞA BULVARI YOL KENARI OTOPARK ÜCRETSİZ

27 Ocak 2016, Çarşamba

-TALATPAŞA BULVARI YOL KENARI OTOPARK, ANKARA 11.İDARE MAHKEMESİ’NİN KARARIYLA ÜCRETSİZ KULLANILACAK
-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRE BAŞKANLIĞI EKİPLERİ, EMNİYET GÜÇLERİ İLE BİRLİKTE TALATPAŞA BULVARI OTOPARK’A GİDEREK ÜCRETLERİ GÖSTEREN LEVHALARI KAPATTI

talatpasa_bulvari_5.jpgTalatpaşa Bulvarı yol kenarı otopark, ücretsiz kullanıma açıldı.
Ankara 11. İdare Mahkemesi’nin, otopark işletmecisinin Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamasının iptali için açtığı davayı ret etmesinin ardından, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Emniyet Güçleriyle birlikte sabah saatlerinde Talatpaşa Bulvarı yol kenarı otoparka giderek, kararın uygulanmasını sağladı.
Zabıta ekipleri, yol kenarı otoparkta, otopark işletmecilerinin bulunmadığını ve vatandaşların araçlarının sorunsuz bir şekilde park ettiklerini belirledikten sonra, Talatpaşa Bulvarı üzerinde, 54 araç kapasiteli açık otopark alanını kontrol ederek, park ücret tarifesini gösteren levhaların üzerini kapattı.
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı yetkilileri, Talatpaşa Bulvarı yol kenarı otoparkın mahkeme kararı ile ücretsiz olduğunu belirterek, otopark işletmecilerinin veya başka kişilerin ücret almaması için zabıta ekiplerinin bölgede görev yapacağını ve kontrollerin devam edeceğini söyledi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, yol boyu açık otoparklarla ilgili vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler ve geçen yaz Rüzgarlı Caddesi’nde esnaf ile otopark görevlileri arasında çıkan ve bir gencin ölümüyle sonuçlanan olayın ardından, yol boyu otoparkların, Belediye Meclis Kararıyla 15 Temmuz 2015 tarihinden itibaren ücretsiz olacağı duyurulmuştu.
Büyükşehir Belediyesi, ANFA'nın (Ankara Altınpark İşletmeleri Ltd. Şti) alt kiracısı olarak yol kenarı açık otoparkları işleten firmaların sözleşmelerini iptal ederek, otoparkçılık faaliyeti yapmamalarına dair bildirimde bulunmuştu.
Büyükşehir Belediyesi’nin işlemine itiraz eden ve ANFA'nın alt kiracısı olarak Talatpaşa Bulvarı'nda otopark işletmeciliği yapan firma da mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı alarak, otoparkı yeniden işletmeye başlamıştı.
Ankara 11.İdare Mahkemesi tarafından görülen davada, firmanın iptali istemi ret kararının ardından,Talatpaşa Bulvarı yol kenarı otopark ücretsiz kullanıma açıldı.