• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

SAKARYA CADDESİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR…

05 Ağustos 2019, Pazartesi

KIZILAY’IN EN BÜYÜK YAYA BÖLGESİ OLARAK BİLİNEN SAKARYA CADDESİ’NDE KALDIRIM, BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE ÇANKAYA BELEDİYESİ İŞ BİRLİĞİNDE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARIN İLK ETABI TAMAMLANDI

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FEN İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI KALDIRIM YAPIM VE BAKIM ONARIM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNİN 7/24 ÇALIŞTIĞI YAYA BÖLGESİNDE, 2. ETAP ÇALIŞMALARI KISA SÜREDE BAŞLAYACAK

         sakarya_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi Başkent’in çehresini değiştirmek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 

      Kızılay’ın en işlek yaya bölgelerinden biri olan Sakarya Caddesi’nde başlatılan yenileme çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi iş birliğinde yürütülüyor.

İLK ETAP ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

         Çankaya Belediyesi ile Kızılay’ın araç trafiğine kapalı caddesinde yoğun bir çalışma programı gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Kaldırım Yapım ve Bakım Onarım Şube Müdürlüğü ekipleri, yenileme çalışmalarının 1. etabını tamamladı.

        Granit kaldırım döşemesi ve peyzaj çalışmalarının tamamlandığı 1. etap yaya kullanıma açılırken, Sakarya Caddesi yeni görüntüsüyle Başkentlilerden de tam not aldı. Sakarya Caddesi’nin 2. etabında ise kaldırım, bakım ve onarım çalışmaları kısa sürede başlayacak.