• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

MİNİKLERDEN BÜYÜKLERE ANLAMLI ZİYARET

16 Nisan 2018, Pazartesi

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNİ HUZUREVİ SAKİNLERİYLE BULUŞTURDU

        minikler_330.jpg Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı "Hayat Sende/Yaşlı - Çocuk El Ele Projesi” ile çocuklarla ve yaşlıları bir araya getiriyor.

         Sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi, insan yaşamının bakıma, sevgiye ve ilgiye en çok ihtiyaç duyulan iki özel dönemi olan çocukluk ve yaşlılık konusunda toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

MİNİKLERDEN SICAK ZİYARET

         Hayatın bir köşesinde yalnız kaldığını hatta belki de unutulduğunu hisseden ve tek istekleri hatırlanmak olan yaşlılar, hatırlandıklarında ya da ziyaret edildiklerinde yaşadıkları mutluluk gözlerinden okunuyor. İşte bu mutluluğu gün yüzüne çıkarmayı amaçlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı Aktepe Çocuk Kulübü de Keçiören Güçsüzler Yurdu’nu ziyaret etti.

        Çocuk Kulübü’nde 5-6 yaşlarındaki anasınıfı öğrencileri, velileriyle birlikte bu anlamlı ziyaretin de başkahramanları oldular.

HEDİYENİN BÜYÜĞÜ KÜÇÜĞÜ OLMAZ

         Büyükleriyle birlikte keyifli bir gün geçiren minikler, aldıkları hediyelerle büyükleri sevindirdiler.

         Yüzündeki her bir çizgide hayatın izlerini taşıyan yaşlılarla, meraklı gözlerle yaşamı tanımaya çalışan miniklerin bu buluşması, hafızalarda sıcacık gülümsemeler bıraktı.

          Proje kapsamında diğer çocuk kulüpleriyle de huzurevi ziyaretlerine devam etmeyi planlayan Büyükşehir Belediyesi, genç ve yaşlı nesilleri sevginin ve tecrübenin paylaşıldığı sıcak bir ortamda buluşturarak, kuşaklar arasındaki bağları daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.