• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

İTFAİYEDEN, HASTA KURTARMA OPERASYONU

04 Kasım 2017, Cumartesi

ANKARA İTFAİYESİ, ALTINDAĞ'DA BİR APARTMANIN 3. KATINDA ODANIN KAPISINDAN ÇIKARILAMAYAN 150 KİLOLUK HASTA BİR KADINI, BALKON DEMİRLERİNİ KESEREK AŞAĞI İNDİRDİ

         itfaiye_330.jpgAnkara İtfaiyesi, Altındağ'da bir apartmanın 3. katında odanın kapısından çıkarılamayan 150 kiloluk hasta bir kadını, balkon demirlerini keserek aşağı indirip, sağlık ekiplerine teslim etti.

Altındağ Yıldıztepe Mahallesi Celal Esat Ersever Caddesi'nde apartmanın 3. katında yaşayan 78 yaşında ve yaklaşık 150 kilogram ağırlığındaki F.A'nın  rahatsızlanması nedeniyle çağırılan sağlık ekipleri, obez hastayı odadan çıkaramadı.  

Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nden yardım istendi. İhbarı  alan ekip, hemen bir merdiven aracı ve gerekli teçhizatla, adrese ulaştı.

Olay yerine varan itfaiye ekibi, önce kesicilerle balkon demirlerini kesti ve hasta kadını, itfaiye merdivenine bağlanan özel sedyeye alarak aşağı indirdi. Aşağı indirilen 150 kiloluk yaşlı kadın, daha sonra sağlık ekiplerine teslim edilerek hastaneye ulaştırdı.