• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

HALK EKMEĞE ZAM YOK, RAMAZAN PİDESİ 1 TL…

30 Nisan 2019, Salı

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ, BAŞKENTLİLERİN UCUZ VE SAĞLIKLI EKMEK TÜKETEBİLMESİ İÇİN HALK EKMEĞE ZAM YAPILMAMASI YÖNÜNDE TALİMAT VERDİ

-BAŞKAN YAVAŞ, “VATANDAŞLARIMIZIN EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNABİLECEK TÜM İMKANLARI KULLANMAYA KARARLIYIZ” DEDİ

-HALK EKMEK FABRİKASI, TALEPTEKİ ARTIŞ NEDENİYLE EKMEK VE EKMEK ÇEŞİTLERİNDEKİ ÜRETİM KAPASİTESİNİ 750 BİNDEN 910 BİNE ÇIKARMAYI PLANLIYOR

           halk_ekmek_330.jpg Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, Halk Ekmeğe zam yapmama kararı aldı.

            Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Halk Ekmeğe zam yapılmaması yönünde talimatı sonrası 250 gramlık Halk Ekmek, 70 kuruştan satılmaya devam edecek.

RAMAZAN PİDESİ 1 TL

            Halk Ekmek Ramazan Pidesi ise bu yıl 1 TL’den satışa sunulacak. 250 gramlık Ramazan Pidesi, Ramazan ayı boyunca Halk Ekmek Satış Mağazaları ve büfelerdeki yerini alacak.

            Başkentlilerin ucuz ve sağlıklı ekmek tüketebilmesi için Halk Ekmeğe zam yapılmayacağını söyleyen Başkan Yavaş, “Vatandaşlarımızın ekonomisine katkıda bulanabilecek tüm imkanları kullanmaya kararlıyız” dedi. Hijyenik ve el değmeden üretilen, Başkentlilerin uzun yıllardır sofralarının vazgeçilmezi haline dönüşen Halk Ekmeğe zam yapılmazken, mevcut tarife geçerli olacak.

KAPASİTE ARTIRILACAK

           Halk Ekmek Fabrikası, piyasada ekmek fiyatlarına yapılan artıştan sonra kapasite artırma kararı da aldı.

            Zamlardan önce günlük 750 bin adet ekmek ve ekmek çeşidi üreten Halk Ekmek, talebin artması üzerine kapasitesini 815 bine çıkardı. Başkentlilerin yoğun talepte bulunduğu Halk Ekmek ve çeşitlerine yönelik kapasite artırımının kısa bir süre içinde 910 bine çıkarılması planlanıyor.