• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

İŞ DÜNYASINDAN BAŞKAN YAVAŞ’A ZİYARET…

26 Nisan 2019, Cuma

ANKARA SANAYİ ODASI BAŞKANI NURETTİN ÖZDEBİR VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’I ZİYARET EDEREK, YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLEDİ

-SANAYİ VE BELEDİYE İŞBİRLİĞİNİN ARTIRILMASI YÖNÜNDE GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNAN BAŞKAN YAVAŞ, “ANKARA’NIN KAZANMASI İÇİN HEP BİRLİKTE ÜZERİMİZE DÜŞEN NE VARSA YAPACAĞIZ” DEDİ

         baskan_ziyaret_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, tebrik ziyaretleri devam ediyor. 

        Konuklarını makamında ağırlayan Başkan Yavaş, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.  

BELEDİYE VE SANAYİ İŞBİRLİĞİ VURGUSU

         ASO Heyeti ile Başkent Sanayisinin geliştirilmesi yönünde görüş alışverişinde bulunan Başkan Yavaş, İş Dünyasının taleplerini ve önerilerini dikkate alacaklarını söyledi.

         Uluslararası Akyurt Fuar Alanı başta olmak üzere tarım, ekonomi ve altyapıya kadar birçok konunun ele alındığı ziyarette ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Sanayisi ve sanayicilerin sorunları hakkında bilgi verdi.     

YERLİ ÜRETİME DESTEK

         ASO Başkanı Özdebir yerli üretime dikkat çekerek, “Belediye gelirlerini emlak vergileri ve Ankara'daki kazanç vergileri üzerinden pay alarak oluşturuyor. Belediye olarak Ankara'da üretilen mallar alınırsa hem sanayicimiz kazanır hem de Ankara kazanır” önerisinde bulundu.

         Belediye ve Sanayinin işbirliğine önem verdiklerini belirten Başkan Yavaş da, “Niyetimiz o. Ankara’nın kazanması için hep birlikte üzerimize düşen ne varsa yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.