• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

ÇOCUK MECLİSİ'NİN İLK GENEL KURUL TOPLANTISI…

10 Aralık 2019, Salı

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 25. DÖNEM ÇOCUK MECLİSİ ÜYELERİ İLK GENEL KURUL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

-GENEL KURUL’DA EĞİTİMDEN ÇALIŞTIRILAN ÇOCUK HAKLARININ KORUNMASINA KADAR 43 YENİ MADDE KARARA BAĞLANDI

-ÇOCUK MECLİSİ ÜYELERİNE, LÖSEV TARAFINDAN KANSERLE MÜCADELE VE SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ DE VERİLDİ

         Ankara Büyükşehir Belediyesi 25. Dönem Çocuk Meclisi üyeleri ilk Genel Kurul Toplantısını yaptı.

        Tüm çocukların taleplerini duyurmak ve kent yönetiminde söz sahibi olmak için faaliyet gösteren Çocuk Meclisi üyeleri, komisyon tekliflerini karara bağlamak için bir araya geldi.

ÇOCUK HAKLARI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINDI

        İlk kez Genel Kurul heyecanı yaşayan Çocuk Meclisi üyeleri; eğitimden sağlığa, ulaşımdan sokak hayvanlarına, spordan teknolojiye, engelliler ve çalıştırılan çocukların haklarının korunmasına kadar 43 yeni maddeyi karara bağladı.

        Tek tek kendi görüşlerini dile getiren Meclis üyeleri, çocukları yakından ilgilendiren her konuda tespitlerini, eleştirilerini ve çözüm önerilerini de sundu.

LÖSEV’DEN SEMİNER

         Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) ile birçok etkinlikte bir araya gelen Çocuk Meclisi üyeleri, kanserle mücadele ve sağlıklı beslenme yöntemleri ile ilgili seminer de aldı.

         LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Macide Ercan, çocuklara kanserden korunmak için doğru beslenme eğitimi vererek, önemli bilgiler anlattı. Sosyal faaliyetlerine ve ziyaretlerine devam eden Çocuk Meclisi üyeleri, Lösemili Çocuklar Köyü’nü, Lösemili Çocuklar Okulu’nu ve Lösemili Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’ni (LÖSANTE) de ziyaret edecek.