• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

ÇEK CUMHURİYETİ’NDEN BAŞKAN YAVAŞ’A ZİYARET…

02 May 2019, Perşembe

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ, PRAG İLE KARDEŞ ŞEHİR OLAN ANKARA’NIN HEM EKONOMİK HEM DE KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİNİN DEVAM ETTİRİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

-ÇEK ASILLI FUTBOLCU İÇİN ÇEK HEYETİNE BAŞSAĞLIĞI DİLEKLERİNİ DE İLETEN BAŞKAN YAVAŞ, “DİĞER BAŞKENTLERLE YARIŞAN ANKARA’DA 25 YILDIR DEVAM EDEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINDAN FARKLI BİR YÖNETİM ŞEKLİ UYGULAYACAĞIZ” DEDİ

-BAŞKAN YAVAŞ:

“YENİ DÖNEMDE İNSANLARIN YAŞAMAKTAN VE ZİYARET ETMEKTEN KEYİF ALACAĞI BİR KENT KURMAYI HAYAL EDİYORUZ”

“ANKARA’DA ÖNCELİKLE ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

         cek_cumhuriyet_330.jpg Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çek Cumhuriyeti Meclisi Birinci Başkan Yardımcısı Vojtech Fılıp ile Bütçe Komisyon üyelerinden oluşan heyeti makamında kabul etti.

           Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Prag ile kardeş şehir olan Ankara’nın hem ekonomik hem de kültürel işbirliğinin devam ettirileceğini belirterek, “Diğer Başkentlerle yarışan Ankara’da 25 yıldır devam eden belediyecilik anlayışından farklı bir yönetim şekli uygulayacağız” dedi.

İKİ ÜLKE EKONOMİSİ İÇİN ORTAK PROJELER ÜRETİLECEK

           Başkan Yavaş’a yeni görevinde başarı dileklerini ileten ve “Ankara ile çözümlemek istediğimiz birçok proje var” diyen Çek Cumhuriyeti Birinci Başkan Yardımcısı Vojtech Fılıp, iki kardeş ve dost ülke arasındaki tarihi, kültürel ve ticari ilişkilerin artarak devam etmesi için karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesini istediklerini vurguladı.                       

“BAŞKENT’TE ÖNCELİKLE ULAŞIMI ÇÖZMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

          Ziyarette kent gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Başkan Yavaş, Başkent trafiğinin her geçen gün hızla arttığını ve öncelikle ulaşımı çözmeye çalışacağının altını çizdi ve şöyle konuştu:

“Ankara’da çarpık kentleşme oldukça fazla. Yeşil alan az, maalesef turist gelmiyor. Halbuki Ankara’mızın birçok değeri var. Biz yeni dönemde insanların yaşamaktan ve ziyaret etmekten keyif alacağı bir kent kurmayı hayal ediyoruz. Araç sayısı çok arttı. Bu yüzden toplu taşıma ve özellikle de Raylı Sistemleri geliştireceğiz. Önceliğimiz ulaşım sorunu çözmek olacak. Kısaca diğer Başkentlerle yarışan bir başkent olacak burası. Ankara bize ülkemizin kurucusunun bir emaneti. Bize emanet edilen şekilde de kentimizi örnek Başkent haline getirmeye çalışacağız.”

BAŞKA YAVAŞ ÇEK ASILLI FUTBOLCU İÇİN BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

           Alanyaspor futbolcusu Çek asıllı Josef Sural’ın geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesinden dolayı derin üzüntü duyduğunu söyleyen Başkan Yavaş, Çek Cumhuriyeti Meclis heyetine başsağlığı dileklerini de iletti.