• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

CANLI YAYINLANAN İHALEYE REKOR KATILIM

07 Şubat 2020, Cuma

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla şeffaf belediyecilik anlayışı doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesapları ve Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanan ihalelere firmalar da yoğun ilgi gösteriyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Muhtelif Duvar Yapım İşi” ihalesine 61 firma katıldı.

              Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın "şeffaf belediyecilik" anlayışı kapsamında başlattığı canlı yayın ihaleleri kesintisiz devam ediyor.

              Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesapları ile Youtube üzerinden canlı yayınlanan ihaleleri bir yandan izlenme rekorları kırarken bir yandan da katılımcı firma sayılarında artış yaşanıyor. Son olarak Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “Muhtelif Duvar Yapım İşi” ihalesine 61 firma katıldı.

FİRMALARDAN YOĞUN İLGİ

              Kent Estetiği Daire Başkanlığı’nın düzenlediği ve 72 firmanın şartname aldığı “Muhtelif Duvar Yapım İşi” ihalesinde  yeterli koşulları sağlayan 61 firma ile katılım rekoru kırıldı.

              Son dönemde kameralar karşısında ve canlı olarak yayınlanan ihalelere firmalar yoğun ilgi gösterirken, yaklaşık maliyetin 2 milyon 270 bin 918 TL olduğu Muhtelif Duvar Yapım İşi ihalesiyle Başkent genelindeki bazı ilkokul ve mezarlıkların duvarları yapılacak.

YERLİ FİRMA ŞARTI

              İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler arasında sadece yerli firmaların katılmasının şart koşulduğunun altını çizen Kent Estetiği Daire Başkanlığı yetkilileri, bu uygulama ile yerli üretimin desteklenerek teşvik edildiğini ifade ettiler.