• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BÜYÜKŞEHİR’DEN YAZ KUR’AN KURSLARI…

21 Haziran 2019, Cuma

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI İLE YAPTIĞI PROTOKOL KAPSAMINDA BAŞKENT’TE KUR’AN KURSLARI VERMEYE DEVAM EDİYOR

-YIL BOYU DEVAM EDEN KUR’AN KURSLARI YAZ DÖNEMİNDE DE YAZ OKULLARI BÜNYESİNDE AÇIK OLACAK

-KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI’NA BAĞLI AİLE YAŞAM MERKEZLERİ, GENÇLİK MERKEZLERİ, ÇOCUK KULÜPLERİ, HANIM LOKALLERİ VE BELMEK’LERDE AÇILACAK KUR’AN KURSLARI VE DİNİ BİLGİLER DERSLERİ, 24 HAZİRAN’DA BAŞLAYACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Diyanet İşleri Başkanlığı ile yaptığı protokol kapsamında Başkentlilere Kur’an kursları düzenliyor.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Ankara İl Müftülüğü eğitmenleri tarafından yıl boyu verilen Kur’an kursları yaz döneminde de devam edecek.

YAZ OKULLARI’NDA DA KUR’AN DERSİ

Aile Yaşam Merkezleri, Gençlik Merkezleri, Çocuk Kulüpleri, Hanım Lokalleri ve BELMEK’lerde açılan Yaz Okulları bünyesinde verilecek “Kur’an Kursları”, 24 Haziran’da başlıyor.

Sosyal, kültürel, sportif ve eğitsel faaliyetlerin sürdürüldüğü bu merkezlerde ayrıca açılacak olan Kur’an Kursları, okullar açılana kadar devam edecek.

YIL BOYUNCA 2 BİN 958 KİŞİ KUR’AN KURSUNA KATILDI

         Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara İl Müftülüğü ile yaptığı protokol kapsamında açılan “Kur’an Kursu ve Dini Bilgiler Dersi”ne bu yıl 2 bin 958 kişi katıldı.

         Her yaştan Başkentlinin ücretsiz olarak katıldığı Kur’an kurslarına yaz döneminde de yoğun ilgi gösterildiğini belirten yetkililer, uzman eğitmenlerce verilen dersler sonunda başarılı olan kursiyerlere, “Başarı Belgesi” ile “Katılım Belgesi”nin verildiğini belirttiler.