• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BÜYÜKŞEHİR'DEN TASARRUF EĞİTİMİ

11 Ekim 2018, Perşembe

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BELEDİYE PERSONELİNE TASARRUFU ÖZENDİREN “AKILLI FAKS KULLANIMI EĞİTİMİ”VERDİ

 -YILLIK 500 BİN LİRA TASARRUF SAĞLAYACAK OLAN “AKILLI FAKS SİSTEMİ”SAYESİNDE KAĞIT, TONER, ENERJİ VE ZAMANDAN TASARRUF EDİLECEK

 -BAŞKAN TUNA’NIN TALİMATIYLA TÜM BİRİMLERDE TASARRUFU ÖZENDİRECEK PROJELER VE ÇALIŞMALAR HIZLANDIRILACAK

  

          akilli_fax.jpgTeknolojik gelişmeleri yakından takip ederek kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması amacıyla çalışmalar yürüten Ankara Büyükşehir Belediyesi, personeline kağıt, zaman ve enerji israfını önleyen "Akıllı Faks Sistemi" eğitimi verdi.

          Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın, tüm birimlere gönderdiği genelgeyle tasarrufu özendiren proje ve çalışmalara hız verildi. Bu kapsamda Büyükşehir Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, belediye personelini tasarruf önlemlerini konu alan bir eğitime tabii tuttu.

 

AKILLI FAKS SİSTEMİYLE MALİYETLER DÜŞECEK

          Gereksiz maliyetleri ortadan kaldıracak yazılım tabanlı faks sistemine geçen Büyükşehir Belediyesi’nde, yazılım üzerinden faks gönderme imkanı veren "Akıllı Faks Sistemi" ile önemli ölçüde kağıt, zaman ve enerjiden de tasarruf sağlanacak.

          Bakım giderleri masrafını da ortadan kaldıracak yeni teknoloji sayesinde Büyükşehir Belediyesi’nin kasasında yıllık 500 bin TL’lik tasarruf elde edilecek.

         TASARRUF AMAÇLI EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Birçok kalemde tasarruf sağlayacak olan bu yeni sistemin uygulanabilmesi amacıyla Büyükşehir Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime, ilk etapta tüm birimlerden yaklaşık 200 personel katıldı.

Arşiv tutmaya gerek kalmadan her birim için ayrı kullanıcı adı ve şifre oluşturulacağını böylece güvenliğin daha da sağlanmış olacağını belirten uzmanlar, Başkan Tuna’nın israfın önüne geçecek her türlü tedbirin alınması yönünde verdiği talimatla birlikte yeni projeler ve eğitimlerin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde devam edeceği bilgisini verdiler.