• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISI...

08 Ağustos 2019, Perşembe

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS AYI TOPLANTISININ İKİNCİ OTURUMU, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE TASARRUF UYGULAMALARINI ARTIRACAKLARINI SÖYLEYEN BAŞKAN YAVAŞ, BELEDİYE ENVANTERİNDE KAYITLI OLAN LÜKS ARAÇLARIN SATIŞINA İLİŞKİN BAŞKANLIK YAZISINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

-BELEDİYE MECLİSİ ÜÇ ADET 4X4 ARACIN, AÇIK TEKLİF USULÜYLE SATIŞA SUNULMASI KONUSUNDA BELEDİYE ENCÜMENİNE YETKİ VERİLMESİ OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

-BAŞKAN YAVAŞ, KADIN ÇALIŞANLARA VERDİĞİ BİR BAŞKA SÖZÜ DAHA TUTTU. MECLİSTE, BÜYÜKŞEHİR ANA HİZMET BİNASINDA GÖREV YAPAN PERSONELİN 3-6 YAŞ ARASI ÇOCUKLARI İÇİN KREŞ AÇILMASI KARARLAŞTIRILDI

-BAŞKAN YAVAŞ:

“TÜRKİYE’DE BİZDEN BAŞKA HİÇBİR BELEDİYE HESAP VERMEDİ. YAPTIĞIMIZ HER İŞİN HESABINI VERİYORUZ”

“ALT YAPI KONUSUNDA GÜCÜMÜZÜN YETTİĞİ HER YERE YETİŞMEYE GAYRET EDECEĞİZ”

“PROJEYİ KİM YAPARSA YAPSIN BİZİM KOMPLEKSİMİZ YOK”

         meclis_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayının ikinci oturumunu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başkanlığında gerçekleştirdi.

         Başkan Yavaş, kadın çalışanlara verdiği kreş sözünü tuttu. Meclis gündemine taşınan ve ana hizmet binasında görev yapan personelin 3-6 yaş arası çocukları için kreş açılması Büyükşehir Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

         Büyükşehir Belediye Meclisi ayrıca çocukların bakımı ile ilgili Gündüz Bakımevi açılması ve işletilmesi konusunda Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın görevlendirmesini de kararlaştırdı.

LÜKS ARAÇLAR SATILIYOR

         Büyükşehir Belediyesi’nde tasarruf uygulamalarını birer birer hayata geçiren Başkan Yavaş, belediye envanterine kayıtlı ve ihtiyaç duyulmayan lüks araçları da satışa çıkarma kararı aldı.

          Başkanlık yazısıyla meclis gündemine taşınan üç adet 4x4 aracın 12 Ağustos tarihinde 5 yılı dolacak olması nedeniyle satışlarının yapılması oy birliği ile kabul edildi. Belediye encümenine verilen yetki kapsamında lüks araçlar açık teklif usulüyle satışa sunulacak.

“BİZ HESAP SORMAYA DEĞİL, HESAP VERMEYE GELDİK”

             Muhalefetin alt yapı ile ilgilenilmediği yönündeki eleştirilerine de yanıt veren Başkan Yavaş, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Asfalt ihalesi bu ayın sonunda yapılacak. Bütün işleri bana bırakmışsınız. Bütün köyler asfalt istiyor. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. En fazla alt yapı ile ilgili önerge geldi, demek ki hiç yapmamışsınız. Gerek yok herkes yapılanı görür. Şu anda Kazan’da çalışıyorlar, asfalt yapılıyor. Bakın daha Türkiye’de hiçbir belediye hesap vermedi bizden başka. Yaptığımız her işin hesabını veriyoruz. Hatta yüz günlük rapor içerisinde yaptığımız bütün alımların faturası ve açıklaması da var. Hesap verebiliriz, şunu pahalı aldığımızı söylüyorlarsa biz de kendimizi hesaba çekelim ancak ticari sulh olup olmamasıyla ilgili kimse hesap veremedi. Bu kadar şeffaf çalışıyoruz. Bilmek istediğiniz ne varsa belediyenin bütün hesapları ve bilgileri size açık bunu bu kadar net söylüyorum. ‘Biz hesap sormaya değil, hesap vermeye devam edeceğiz’. Asfalt ve altyapı konusunda gücümüzün yettiği kadar her yere yetişmeye çalışıyoruz. Eskişehir yolunda 3 tane planlanmış proje var. Sizin dediğinizi yapmayacağız da havadan mı uçuracağız. Bir tane yol var. Bunun projesini siz yapsanız da aynı ben yapsam da aynı. Bizim yaptığımız proje diye bir şey var mı? Bunlarda elbette önceden hazırlanmıştır ve devam ettirilir. Bundan niye rahatsız oluyorsunuz. Bizim projemizi devam ettirin diyorsunuz, bizim böyle bir kompleksimiz yok. Bizim derdimiz hizmet etmek.”