• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKENT’TE TÜRK VE MÜLTECİ KADINLARLA DAYANIŞMA ETKİNLİĞİ

24 May 2019, Cuma

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, “YEREL EŞİTLİK EYLEM PLANI” KAPSAMINDA MÜLTECİ VE SIĞINMA EVLERİ’NDE KALAN KADINLARA ÖZEL BİR ETKİNLİK PROGRAMI DÜZENLEDİ

-ANKARA KENT GEZİSİNİN ARDINDAN KENT ORKESTRASI MÜZİK DİNLETİSİYLE KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİREN KADINLAR, İFTAR YEMEĞİNDE DE BİR ARAYA GELDİ

        multeci_330.jpg Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yerel Eşitlik Eylem Planı” kapsamında Mülteci kadınlarla Türk kadınlarını ortak bir etkinlikte bir araya getirdi.

         Kültürler arası diyaloğu artırmak ve güçlendirmek amacıyla düzenlenen etkinlik kapsamında kadınlar, Ankara turu ile keyifli bir gün geçirdi.

 

DOLU DOLU BİR GÜN

         Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği ile sürdürülen Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında yürütülen projeye katılan kadınlarla, Büyükşehir Sığınma Evleri’nde kalan şiddet mağduru kadınların buluştuğu etkinlik, çeşitli sosyal aktivitelerle gün boyu devam etti.

         Ankara kent gezisi ile başlayan programda; Hacı Bayram-ı Veli Camii, Hamamönü, Melike Hatun Camii ve Vakıf Eserleri Müzesini gezen kadınlar, kent tarihi hakkında ayrıntılı bilgi aldılar.

         Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi tarafından Büyükşehir Sığınma Evleri’nde kalan kadınlar için her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğine bu yıl ilk kez mülteci kadınlar da davet edildi.

         Gençlik Parkı Kadın Danışma Merkezi’nde düzenlenen iftar yemeği, Kent Orkestrası müzik dinletisi ile sona erdi.