• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKENTLİ MİNİKLERİN SATRANÇ TURNUVASI NEFES KESTİ…

08 Temmuz 2019, Pazartesi

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KAHRAMANKAZAN AİLE YAŞAM MERKEZİ ÇOCUK KULÜBÜ ÜYELERİ SATRANÇ TURNUVASINDA TER DÖKTÜ

-DERECEYE GİREREK MADALYA KAZANAN OYUNCULARA ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERİLDİ  

satranc_330.jpg   Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Aile Yaşam Merkezleri; çocukların, gençlerin, kadınların, engelli ve yaşlıların güvenilir ve nezih bir ortamda zaman geçirmelerini sağlıyor.

         Aile Yaşam Merkezleri son yıllarda her yaştan Başkentlinin aynı anda çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunduğu yerlerin başında geliyor.

SATRANCIN MİNİK USTALARI YETENEKLERİNİ SERGİLEDİ

         Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Kahramankazan Aile Yaşam Merkezi, düzenlediği satranç turnuvasıyla minik satranç ustalarını bir araya getirdi.

         Yıl içerisinde verilen satranç eğitiminin ardından 5-7 yaş, 7-10 yaş ve 11-14 yaş grupları arasında düzenlenen satranç turnuvasında; satrancın minik ustaları kıran kırana mücadele etti. Ailelerin heyecanlı bekleyişi altında yarışan 224 miniğin oyunu kazanmak için ortaya koyduğu strateji ve hamleler sık sık alkış aldı. 

DERECEYE GİRENLERE ZEKA OYUNU

         Turnuvada yarışan tüm üyelere katılım belgesi verilirken, dereceye girerek madalya kazanan oyunculara da zeka oyunu seti hediye edildi.

         Yaz boyunca Kahramankazan Aile Yaşam Merkezi’nde, 7’den 70’e tüm Başkentliler için çeşitli etkinlikler ve faaliyetler düzenlenmeye devam edecek.