• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKENTLİ ÇOCUKLARA SÜNNET ŞÖLENİ

02 Eylül 2019, Pazartesi

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN GELENEKSEL SÜNNET ORGANİZASYONUNDA, BU YIL 2 BİN 19 ÇOCUK SÜNNET OLDU

-SÜNNET ŞÖLENİNE KATILAN ÇOCUKLAR VE AİLELERİ HACIVAT-KARAGÖZ, MEHTER TAKIMI GÖSTERİLERİ VE KENT ORKESTRASI EŞLİĞİNDE NUR YOLDAŞ, MUSTAFA ÖZCAN KONSERİYLE DOYASIYA EĞLENDİ

-ŞÖLENDE SÜNNET KIYAFETLERİ, OYUNCAKLAR VE ÇEŞİTLİ HEDİYELER ALARAK MUTLU OLAN ÇOCUKLAR PALYAÇO ETKİNLİĞİ VE TREN GEZİSİYLE DE KEYİFLİ ANLAR YAŞADI

       sunnet_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 2 bin 19 çocuk için sünnet şöleni düzenledi.

     Sincan Aile Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirilen şölende, konserler, etkinlikler, hediyeler ve çeşitli gösterilerle doyasıya eğlenen çocuklar, mutlu bir gün geçirdi.

"BU TÜR FAALİYETLERE DAHA ÇOK KAYNAK AYIRACAĞIZ"

         Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel sünnet şölenine Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Hüseyin Özcan, Genel Sekreter Yardımcısı Baki Kerimoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye bürokratları ile siyasi parti temsilcileri katıldı.

         Şölende kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Baki Kerimoğlu, "Sayın Başkanımız Mansur Yavaş'ın saygı ve selamlarını iletiyorum" diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çocuklarımızın hayatında bizler için iki önemli gün vardır. Bunlardan birisi çocuklarımızın sünnet oldukları gün ve diğeri düğün oldukları gündür. Bu iki günde de aileler şölenler düzenlerler, eğlenirler, mutlu olurlar. Bizler de bu mutlu günde ailelerimizin yanında olmayı bir borç biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak ailelerimizin bu mutlu gününde bugün olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Belediye imkanlarımızda bu tür faaliyetlere daha çok kaynak ayırmayı ve daha güzel faaliyetler yapmayı bir borç biliyoruz"

SÜNNETİN TÜM MASRAFLARI BÜYÜKŞEHİR'DEN

         Tüm sünnet masrafları Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan şölende çocuklar için çeşitli armağanlar da vardı.

         Sünnet şölenine katılan tüm çocuklara ayakkabı, pantolon, pelerin, şapka ve asadan oluşan sünnetlik kıyafetleri dağıtılırken ayrıca çeşitli oyuncaklarla 1 yetişkin ve 1 çocuk için geçerli olan Wonderland Eurasia sınırsız bileti de hediye edildi.

ŞÖLENDE KEYİFLİ ANLAR

         Şölende çocuklar için eğlence dolu birçok ekinlik de vardı.

         Mehteran Takımı'nın gösterisiyle başlayan etkinlikte özellikle Hacivat-Karagöz gösterisi çocuklardan büyük gördü.

         Kent Orkestrası eşliğinde Nur yoldaş ve Mustafa Özcan konseriyle de hem çocuklar hem aileleri doyasıya eğlenerek keyifli anlar yaşadı.

         Palyaço gösterisi sonrası, tren gezisiyle parkı gezen minikler şölenin tadını çıkardı.      

SÜNNET ÇOCUKLARI MUTLU

         5 yaşındaki Osman Ege:

"Burada çok eğlendim. Trene bindim. Sonra da oyuncak araba aldım. Ayakkabı aldım. Çok mutlu oldum"

         6 yaşındaki Semih Berkay Demir de:

"Sünnet oldum. Burada da trene bindim, yemek yedim. Çok eğlendim"

         5 yaşındaki Yavuz Selim Baran da:

"Sünnet oldum. Hiç canım acımadı. Burada bana kanatlı turuncu araba verdiler. Trene bindim ve çok eğlendim"

        Yavuz Selim'in annesi Şehriban Baran da:

"Oğlumu sünnete getirdim. Doktorlarımız çok iyiydi. Çocuğun korkmasını önlemek için eğlendirerek sünnet yaptı. Tek kişilik odalarda hijyenik ortamda sünnet oldu. Büyükşehir Belediyesi'ne bu hizmetinden dolayı çok teşekkür ediyorum"

         Çocuğunu sünnet ettiren ailelerden biri olan Muhterem Güzel ise:

"Güzel bir etkinlik oldu. Çocuklarımız çok sevindi. Sünneti hijyenik bir ortamda, güzel bir hastanede yaptılar. Başta Belediye Başkanımız Mansur Yavaş'a ve sünnet şöleninde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum"