• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKENT PARKLARI YAZA HAZIRLANIYOR

18 May 2018, Cuma

BAŞKENT PARKLARI’NDA BAKIM-ONARIM VE TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

-ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRE BAŞKANLIĞI EKİPLERİ, BAŞKENTLİLERİN UĞRAK YERİ PARKLARI GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN YOĞUN ÇABA SARFEDİYOR

-ÇİÇEK EKİMİNDEN BUDAMAYA, KENT MOBİLYALARININ TADİLATINDAN HAVUZLARIN TEMİZLİĞİNE KADAR HUMMALI BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR

         parklar_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi, bir yandan yapımını tamamladığı yeni parkları Başkentlilerin hizmetine sunarken bir yandan da yaz aylarına hazırlık kapsamında mevcut parkların bakım-onarım ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

         Havaların iyice ısınmasıyla birlikte adeta vatandaşların ikinci evi olan rekreasyon alanları, Başkentlileri rengarenk çiçekleri ve yemyeşil alanlarıyla karşılıyor. Haftanın her günü vatandaşların en uğrak yeri olan parklar, özellikle hafta sonları vatandaşların akınına uğruyor.      

HEM HİJYENİK HEM ESTETİK

         Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, bitki ve çiçek ekimine hızlı şekilde devam ederken, bozulan yeşil alanları da yeniliyor. Estetik açıdan uzayan çalıların budama işlemlerine de hız veren ekipler, hijyenik açıdan da kirlenen süs havuzlarını düzenli olarak temizliyor.     

          Tazyikli sularla dip köşe yıkanan parklarda bir yandan da haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları yapılıyor. Rekreasyon alanlarına gelerek, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyen Başkentlilerin dinlenme noktalarından biri olan  kamelyaların da ayrıca teknik ekipler tarafından tadilat işleri gerçekleştiriliyor.

BOYADAN TAMİRE

         Parklarda bulunan oturma grupları başta olmak üzere banklar ve piknik masalarından oluşan kent mobilyaları boyama ve cilalama işlemine tabi tutuluyor.

         Ekipler, çocukların oynadığı oyun gruplarını da elden geçirirken, parklardaki elektrik aksamları ve aydınlatma sistemlerini de tek tek kontrol ediyor.