• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN YAVAŞ’A ZİYARETÇİ AKINI…

26 Nisan 2019, Cuma

HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ KAPSAMINDA ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ, ANAFARTALAR VE ULUS İŞ HANI ÇARŞI ESNAFINI MAKAMINDA KABUL ETTİ

-SİNCAN YENİKENT GALERİCİLER SİTESİ ESNAFI, ARDAHAN DERNEKLER FEDERASYONU İLE TÜM ANADOLU ESNAF VE SANATKARLAR KONFEDERASYONU DA BAŞKAN YAVAŞ’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ

-BAŞKAN YAVAŞ:

“AKILLI ULAŞIM SİSTEMİ’Nİ ANKARA’YA KAZANDIRACAĞIZ”

“TEK YOLCU BİLE OLSA OTOBÜS HİZMET VERECEK”

“SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN HER İLÇEYE BİR KOORDİNATÖR ATAYACAĞIZ”

         esnaf_ziyaret_330.jpg Göreve başlamasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ziyaretçi akını yaşanıyor.

     Başkan Yavaş, Sivil Toplum Kuruluşlarından Derneklere, Esnaf Odalarından Muhtarlara, Büyükelçilerden Akademisyenlere, Sporculardan öğrencilere kadar tüm hayırlı olsun ziyaretlerini tek tek kabul ediyor.

ULUS ESNAFINDAN ZİYARET

           Anafartalar ve Ulus İş Hanı Çarşı Esnafı da Başkan Yavaş’a yeni görevinde başarılar dileyerek, hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

           Ulus esnafından Ulus’taki tarihi ve kültürel yapının korunması kadar ticaretin canlandırılmasına yönelik görüş ve önerileri dinleyen Başkan Yavaş, yeni dönemde tüm önerileri dikkate alarak projeler hazırlayacaklarını söyledi.

BAŞKAN YAVAŞ GALERİCİLERLE BULUŞTU

           Sincan Yenikent Galericiler Sitesi Esnafı ile de bir araya gelen Başkan Yavaş, galericilerin dile getirdiği sorunları dikkatle dinledi.

           Galerilerin şehir merkezi dışına taşınması başta olmak üzere ruhsat işlemleri konusunda da görüş alışverişinde bulunan Başkan Yavaş, talepleri tek tek not aldı.

“AKILLI ULAŞIM SİSTEMİ’Nİ ANKARA’YA KAZANDIRACAĞIZ”

         Tüm Anadolu Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı İlhan Koyuncu ve heyetini de makamında kabul eden Başkan Yavaş, Akıllı Ulaşım Sistemi’nin Ankara'ya kazandırılması için çalışmalara başlandığını açıkladı.

          Akıllı Ulaşım Sistemi ile Ankaralıların cep telefonlarına yükleyecekleri bir uygulama ile toplu taşıma araçlarının yolcu taşımadan sefer yapmayacağını ancak tek bir yolcu için bile olsa aracın o yolcu için geleceğini vurgulayan Başkan Yavaş, şöyle konuştu:

“Seçimlerden önce de ifade etmiştim. Yerine göre bir kişi için bile otobüs kaldırılması gerek. Bunun adı hizmettir. EGO zarar da edebilir. Bütün dünyada toplu taşımaya destek olmak için zarar öngörülebilir. Diğer taraftan şehre çok araç gelmemesi, bu araçlardan çıkan egzoz gazı salımı ve akaryakıt tüketiminin azalması ayrıca trafiğin tıkanmaması şehirlerin karına olabiliyor.”

HER İLÇEYE KOORDİNATÖR

        Ayrı ayrı görüştüğü konuklarıyla Ankara'ya dair projeleri hakkında fikir alışverişinde bulunan Başkan Yavaş, Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ergüder Şimdi ve beraberindekileri de kabul etti.

         Başkan Yavaş'a görevinde başarılar dileyen Şimdi, Ankara'nın merkezine uzak ilçelere hizmetlerin kesintisiz ve daha hızlı ulaşmasını istedi. İlçeler ve Büyükşehir Belediyesi arasındaki koordinasyonun sağlanması, hizmetlerin daha hızlı ve sağlıklı bir biçimde yerine getirilmesi için çalışmalara hız verdiklerini ve her ilçeye bir koordinatör atanacağını söyleyen Başkan Yavaş, koordinatörlerin görev tanımlarının yapılması için talimat verdiğini ifade etti.