• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN YAVAŞ, İÇ ANADOLU SANAYİCİLERİNİ KABUL ETTİ…

28 Ağustos 2019, Çarşamba

İÇ ANADOLU SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKANI MEHMET AKYÜREK VE HEYETİ, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

-GÖRÜŞMENİN ANA GÜNDEMİ BAŞKENT’TE İSTİHDAMIN ARTIRILMASI KONUSUNDA İŞ BİRLİĞİ YAPILMASI OLDU

     sanayici_330.jpgİç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Akyürek başkanlığında 13 dernek başkanı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti.

        Görüşmede Başkent’te istihdamın geliştirilmesi ve iş hayatında verimin artırılması konuları masaya yatırıldı.

İŞ DÜNYASI İLE İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI

        Başkan Yavaş, Büyükşehir  Belediyesi ile iş dünyasının ortak projelere imza atabileceğini vurgularken, Federasyon Başkanı Mehmet Akyürek, iş birliği çağrısına olumlu yaklaştıklarını söyledi.

        Ankara’da sanayi sektörüne yetişmiş iş gücü sağlanması için ağırlıklı olarak kadınların eğitimine yönelik iş birliği yapabileceklerini belirten Akyürek, Başkent’te açmayı planladıkları sanayi müzesi için de Büyükşehir Belediyesi’nden destek talebinde bulundu.

İSTİHDAM ÖNCELİKLİ YATIRIMLAR

İş dünyasının taleplerini dinleyerek, tek tek not alan Başkan Yavaş, yasal mevzuat çerçevesinde iş birliğine hazır olduklarını vurguladı.

Mevcut sorunların çözülmesi için elinden gelen desteği vereceğini ifade eden Başkan Yavaş, Ankara’da yatırımlara ve iş gücüne katılımın artmasını sağlayan projelere öncelik vermek istediklerini ifade etti.