• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN YAVAŞ ÇAMLIDERE FESTİVALİ’NDE…

16 Temmuz 2019, Salı

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ, “BÜYÜK ÇAMLIDERE FESTİVALİ”NE KATILDI

-ÇAMLIDERE BELEDİYESİ TARAFINDAN ALUÇDAĞI MİLLİ PARKI’NDA DÜZENLENEN FESTİVALDE; ATA SPORU YAĞLI GÜREŞ MÜSABAKASI, ÇEŞİTLİ KONSERLER VE YURTDIŞINDAN GELEN DANS TOPLULUKLARININ GÖSTERİLERİ YER ALDI

-VATANDAŞLARLA BİRLİKTE MİSKET OYNAYAN BAŞKAN YAVAŞ, FESTİVALDE BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERDİ

“BU FESTİVALLER BİRLİĞİMİZİN, BERABERLİĞİMİZİN NİŞANESİDİR”

“DÜN BELKİ RAKİPTİK BELEDİYE BAŞKANLARI OLARAK AMA ŞİMDİ REFİKİZ”

“25 BELEDİYE BAŞKANI OLARAK YAN YANA GELİP BAŞKENTİN EN ÜCRA KÖŞESİNE KADAR HEP BİRLİKTE HİZMET ETMEK İÇİN BİR ARAYA GELMİŞ BULUNUYORUZ”

“AYRIM YAPMADAN REKABETİ BİR YANA BIRAKARAK BİR AN EVVEL NASIL HİZMET YAPARIZ, ŞEHRİMİZİN EKONOMİSİNİ KALKINDIRIRIZ HEP BERABER BU ÇALIŞMALARA BAŞLADIK VE YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“ANKARA’YI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN BİZE EMANET ETTİĞİ DÜNYACA TANINAN BİR BAŞKENT YAPMAYA SÖZ VERİYORUM”

        camlidere_330.jpg Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkentin oksijen deposu olarak tanınan çam ağaçlarıyla çevrili Çamlıdere ilçesinde düzenlenen “Büyük Çamlıdere Festivali”ne katıldı.

         Bu yıl 51.’si düzenlenen “Büyük Çamlıdere Festivali” renkli görüntülere sahne olurken, Aluçdağı Milli Parkı’nda gerçekleştirilen festivale vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

         Dünyaca ünlü festivale belediye başkanları, milletvekilleri ve çok sayıda davetli ile birlikte katılan Başkan Yavaş, bu tür organizasyonların birlik ve beraberliği daha da güçlendirdiğine vurgu yaparak, Bu festivaller birliğimizin beraberliğimizin nişanesidir. Geçmişten geleceğe uzanan bir köprüdür. Geleneklerimizi yaşatmanın yoludur” dedi.

          Festivalin sadece Türkiye’de değil dünyada da duyulmaya başladığına dikkat çeken Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can ise toplumsal dayanışmanın ve birlikteliğin daha da artacağına inandığını belirterek, “Yunus’un torunlarına ne yakışır? Birlik, beraberlik ve kardeşlik, sevgi ve saygı yakışır. Benim Türkiye’min bugün en fazla ihtiyaç duyduğu şey budur. Büyükşehir Belediyemizle birlikte Ankara’mız için el ele, kol kola, omuz omuza vereceğiz” diye konuştu.

BAŞKAN YAVAŞ’TAN İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARINA İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI

         Ayrım yapmadan Başkentin en ücra köşesine hizmet götürmeyi istediklerini ve mahalle (köy) hayatını her zaman destekleyeceklerini belirten Başkan Yavaş, 25 ilçe belediye başkanına iş birliği çağrısı yaparak, şöyle konuştu:

“Dün belki rakiptik belediye başkanı olarak ama şimdi refikiz. İnşallah 25 belediye başkanı olarak, tüm milletvekilleri olarak yan yana gelip birlikte daha iyi nasıl hizmet yaparız diye, şehrimizin ekonomisini nasıl kalkındırırız diye çalışmalara başladık ve yapmaya da devam edeceğiz. Ayrım yapmadan rekabeti bir yana bırakarak, Ankara’yı Mustafa Kemal Atatürkün bize emanet ettiği dünyaca tanınan bir başkent yapmaya söz veriyorum.”

VATANDAŞLARLA MİSKET OYNADI

           Ata sporu yağlı güreş müsabakasının yanı sıra çok sayıda sanatçının konserlerinin yer aldığı festivalde yabancı dans grupları da gösterileriyle izleyenleri büyüledi.

            Başkan Yavaş, Ankara Seymenlerinin yoğun alkış aldığı festivalde vatandaşlarla birlikte misket de oynadı.