• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN YAVAŞ'A 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ ZİYARETİ

10 Ocak 2020, Cuma

BASIN YAYIN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARI ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

-BASIN YAYIN ŞUBESİNİN ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ ALAN VE 10 OCAK DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLAYAN BAŞKAN YAVAŞ, “İNSANLARA SADECE VE SADECE ÖDEDİKLERİ VERGİNİN KARŞILIĞINI VERMEK İSTİYORUZ. BUNUN ÖTESİNDE BİR ŞEY YOK” DEDİ

-BAŞKAN YAVAŞ:

“ÇALIŞACAĞIZ. DAHA ÇOK İNSANLA TEMAS KURACAĞIZ. DAHA ÇOK YORULACAĞIZ”

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Şube Müdürlüğü çalışanları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Başkan Mansur Yavaş’ı ziyaret etti.

         Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Basın Yayın Şube Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgi veren personelin gününü kutladı. Ziyarette, Başkan Yavaş’a günün anısına temsili ve sarı renkte ‘basın kartı’ hediye edildi.

Daire Başkanlığı’na bağlı Basın Yayın Şube Müdürlüğü’nün çalışanlarının katıldığı ziyarette Başkan Yavaş, “Benim babam gazete bayii idi. Küçük yaşlarda biz gazete büfesinde gazete beklerdik. Büfenin önünde binlerce kişilik kuyruk olurdu” dedi.

“ÇALIŞMALARI VATANDAŞLARIMIZA DUYURMAK İLK GÖREVİNİZ”

Toplumun ‘Yeni Medya’ adıyla anılan sosyal medyaya yöneldiğini belirten Başkan Yavaş, “Yeni medya daha etkili olmaya başladı. O zaman biz de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin basın ekibi olarak kendimizi bu yöne yönlendirmemiz gerekiyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak da en fazla yapmamız gereken şey çalışmalarımızı vatandaşa duyurmak. Birinci görevimiz bu. Bunun için hangi teknikleri, hangi yolları kullanmamız gerekiyorsa o yönde çalışmaları artırmamız gerekiyor” diye konuştu. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin herhangi bir biriminin çalışmalarının anında vatandaşa ulaşması gerektiğini vurgulayan Başkan Yavaş, “Bütün birimleri bu konuda uyarıyorum. Bunun için bir teknolojik alt yapıya ulaşmamız gerekirse, onu da yapacağız” ifadelerini kullandı.

“DAHA ÇOK İNSANLA TEMAS KURACAĞIZ, DAHA ÇOK YORULACAĞIZ”

Yeni mobil uygulamanın önemine dikkat çeken Başkan Yavaş, Türkiye Belediyeler Birliği’ne sundukları akıllı şehir projesi ile Cumhurbaşkanlığı’ndan ödül alacaklarını sözlerine ekleyerek, şunları söyledi:

“Sonrasında da yeni mobil uygulamamızı tanıtıp, çok daha fazla sorumluluk alacağız. Şu anda günlük 2 bin 500 başvuru geliyor. Ortalama ama tahmin ediyorum mobil uygulamanın ardından günlük 100 bin başvuru gelecek. Çalışacağız. Daha çok insanla temas kuracağız. Daha çok yorulacağız. Bunun için ayrı ekipler kuracağız. Mutlaka bunu başarmak zorundayız. Bu yüzden daha fazla yorulacağız. Herkes kendini ona göre hazırlasın arkadaşlar.”

         Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, vatandaşlara daha hızlı ulaşmak ve aradaki iletişimi artırmak amacıyla yakın zamanda WEB TV uygulamasının başlayacağını da belirterek, şöyle konuştu:

“Hepimiz görevimizi yapacağız. Siz belediyeden maaşınızı alıyorsunuz, ben de belediyeden maaşımı alıyorum. Siyasi kişiliği ön plana çıkarmadan, insanlara sadece ve sadece ödedikleri verginin karşılığını vermek istiyoruz. Biz vatandaşlara onların vergisiyle hizmet eden insanlarız. 7’den 70’e, doğumdan ölüme hizmet verdiğimiz için de tabi ki uyumayacağız ve bir sorun olduğu zaman anında müdahale edeceğiz. Anında arıza giderilecek.”

GÜLTEKİN: “DAHA İYİ OLACAĞIZ”

         Başkan Yavaş’a çalışmaları hakkında bilgi veren Basın Yayın Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin ise, şu ifadeleri kullandı:

“Çalışan, çalışamayan ya da çalıştırılmayan gazeteciler için bugün önemli bir gün. Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Haber Merkezimiz haber toplama, medya planlama ve bülten kalitesi açısından Türkiye’nin en iyisi diyebilirim. Sosyal medya ekibimiz büyük başarılara imza atıyor. Grafik, foto muhabirleri, kurgu ve kamera ekiplerimiz çok kaliteli iş çıkarıyor. Her şeyi mükemmel yapıyoruz demiyorum, hatalarımızın eksikliklerimizin farkındayız. Bir basın mensubu sokak sokak gezer; gece gündüz, gerekirse uyumaz, anlık görevlere hazır olur. Bunu arkadaşlarımıza anlatmaya çalışıyoruz. İyi bir noktaya geldiğimize inanıyoruz, daha da iyi olacağız. Çünkü sizin ne kadar mükemmeliyetçi biri olduğunuzu biliyoruz. Sürekli daha iyisi olmak için çalışacağız, bu konuda size söz veriyoruz.”