• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN TUNA’NIN HAFTA SONU ANKARA TURU

18 Aralık 2017, Pazartesi

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA, HACI BAYRAM CAMİİ İLE ANKARA KALESİ VE ÇEVRELERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

­BAŞKENTLİLERİN YOĞUN İLGİSİ EŞLİĞİNDE İNCELEMELERİNİ SÜRDÜREN BAŞKAN TUNA; GEZİSİ BOYUNCA VATANDAŞLARIN FOTOĞRAF İSTEKLERİNİ KIRMADI, ESNAFLA SOHBET ETTİ, ÇOCUKLARLA ŞAKALAŞTI

         tuna_ankara_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Başkent’in dört bir tarafını gezerek, çalışmalara ilişkin incelemelerini hafta sonunda da sürdürdü. Bu hafta sonunda da Hacı Bayram Camii ile Ankara Kalesi ve çevrelerindeki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Tuna, vatandaşların fotoğraf taleplerini kırmadı, esnafla ve çocuklarla sohbet etti.

         Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı ile Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Teoman Mehmet Arslan’la birlikte ilk olarak Hacı Bayram Veli Camii ve çevresinde Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen restorasyon çalışmalarını inceleyen Başkan Tuna, çalışmalara ilişkin bilgiler aldı. Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki binaları da gezen Başkan Tuna, vatandaşların da yoğun ilgisi eşliğinde Hacı Bayram Camii çevresini sokak sokak gezdi.

VATANDAŞLARIN SEVGİ GÖSTERİSİ…

         Başkan Tuna, daha sonra da beraberindekilerle birlikte Ankara Kalesi’ne geçerek, buradaki yenileme çalışmalarımını da yerinde inceledi. Yetkililerden bilgiler alan Başkan Tuna, burada da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Kale’yi ziyaret eden vatandaşların fotoğraf taleplerini geri çevirmeyen ve özellikle çocukların yoğun sevgi gösterdiği Başkan Tuna, çocuklarla da kısa sohbetler gerçekleştirdi. Bölge esnafını da ziyaret ederek, sıkıntılarını dinleyen Başkan Tuna, Ankara Kalesi’ndeki Büyükşehir mülkiyetinde bulunan binaları da gezerek, bilgiler aldı.