• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN TUNA’DAN KIZILAY MİLLİ İRADE MEYDANI’NDA BULUŞMA ÇAĞRISI

12 Temmuz 2018, Perşembe

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” KAPSAMINDA, 15 TEMMUZ’DA SAAT 21.00’DA KIZILAY MİLLİ İRADE MEYDANI’NDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN ANMA PROGRAMI DÜZENLEYECEK

-EGO OTOBÜSLERİ, METRO VE ANKARAY, 15 TEMMUZ PAZAR GÜNÜ SAAT 14.00 İLE 16 TEMMUZ SAAT 04.00 ARASI ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK

-15 TEMMUZ’U UNUTURMAMAK VE O GÜN YAZILAN KAHRAMANLIK DESTANINI HATIRLATMAK İÇİN KIZILAY METRO, ULUS HEYKEL VE ZAFER ÇARŞISI’NDA RESİM SERGİLERİ AÇILACAK

         kizilay_15_temmuz_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi”nin yıldönümünde aziz şehitlerimiz Ankara’da dualarla anılacak. Kızılay Milli İrade Meydanı’nda düzenlenecek anma programı için Büyükşehir Belediyesi hazırlıklara başladı. Meydana kurulacak sahnede gazilerimiz o gece yaşadıklarını anlatacak, dev ekranlardan milletimizin yazdığı kahramanlık destanına ilişkin filmler gösterilecek.

DEMOKRASİ ZAFERİ’NE ÖZEL PROGRAM

        “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle Başkent’te düzenlenecek etkinlikler kapsamında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, vatandaşlara birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak, Kızılay Milli İrade Meydanı’nda buluşmaya davet etti.

        Kızılay Milli İrade Meydanı’nda 15 Temmuz Pazar günü saat 21.00’da başlayacak programda şehitlerimiz dualarla, gazilerimiz minnetle anılacak.

DEMOKRASİ ZAFERİ’NE ÖZEL PROGRAM

ULAŞIM ÜCRETSİZ

Vatandaşların aileleri ile birlikte etkinliklere daha kolay ulaşımı için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla EGO Otobüsleri, Metro ve ANKARAY da ücretsiz hizmet verecek.

         Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Pazar günü saat 14.00 ile 16 Temmuz Pazartesi saat 04.00 arasında ulaşımı ücretsiz sağlayacak.

15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİ HER YERDE ANILACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi ayrıca hain darbe girişiminde o gece Başkent sokaklarında yaşananlarla birlikte milletimizin kahramanlık destanını anlatan fotoğraf karelerinden oluşan sergiler açacak.

         Ulus Heykel, Zafer Çarşısı ve Kızılay Metro’da açılacak sergiler, hafta boyunca açık kalacak.