• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

DÜNYA İDARİ KENTLER BİRLİĞİ ÜYELERİNE RESEPSİYON

05 Eylül 2018, Çarşamba

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA, TÜRKİYE’NİN DE ARALARINDA BULUNDUĞU 16 ÜLKE BELEDİYE BAŞKANLARININ KATILACAĞI DÜNYA İDARİ KENTLER BİRLİĞİ 1. GENEL KURUL TOPLANTISI İÇİN BAŞKENT’E GELEN KONUKLAR ONURUNA RESEPSİYON VERDİ                    

BAŞKAN TUNA:

“DÜNYA ŞEHİRLERİNİ DAHA DA GÜZELLEŞTİRMEK VE DAHA YAŞANILIR KILMAK İÇİN BİRBİRİMİZE TECRÜBELERİMİZİ AKTARACAĞIZ”

         Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, dünyadaki idari başkentlerin kalkınması ve bu kentlerin karşı karşıya kaldığı ortak sorunlara çözümler üretilmesi amacıyla bir araya gelen “Dünya İdari Kentler Birliği 1. Genel Kurul Toplantısı” öncesi Başkent’e gelen konuklar onuruna resepsiyon verdi.

        dunya_idari_330.jpg Güney Kore'nin Sejong kentinde geçen yıl Dünya İdari Kentler Birliği üyeleriyle bir araya gelerek, büyük bir aile olma yönünde ilk adımın atıldığını söyleyen Başkan Tuna, konuk belediye başkanları, büyükelçiler ve çok sayıda davetliyle yakından ilgilendi.

BAŞKAN TUNA’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu toplam 16 ülkeden belediye başkanlarının katılacağı 1. Genel Kurul Toplantısı’na ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Tuna, resepsiyonda şu mesajları verdi:

“Yapılacak Genel Kurul, ardından düzenlenecek belediye başkanları yuvarlak masa toplantısı ve forumlarda, hem teşkilatımızın bundan sonra yapacağı çalışmaları değerlendireceğiz hem de şehirlerimizi daha güzelleştirmek ve daha yaşanılabilir kılmak adına, birbirimize tecrübelerimizi aktaracağız. Ankara Büyükşehir Belediyemizin son dönemde gerçekleştirdiği birçok projemizi de hep birlikte daha sonra görme imkanımız olacak."

İLK BAŞKANLIK “ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ”NİN

Güney Kore’nin idari başkenti Sejong’da 2017 yılında, Ankara (Türkiye), Sejong (Kore Cumhuriyeti), Putraja (Malezya), İslamabad (Pakistan) ve Brasilia’nın (Brezilya) katılımlarıyla gerçekleştirilen “Dünya İdari Başkentler Forumu”nda alınan ortak kararla, 2018-2020 dönemi için birlik başkanlığı görevini Ankara Büyükşehir Belediyesi üstlenecek.