• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN TUNA HAFTASONU MESAİSİNDE

06 Ocak 2018, Cumartesi

AK PARTİ İL DANIŞMA MECLİS TOPLANTISINA KATILAN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA, “GELİRLER ARTINCA MERKEZ İLÇELERDE DE SU İNDİRİMİ YAPMAK İSTİYORUZ” DEDİ

 BAŞKAN TUNA: “YENİ YER İÇİN AŞTİ DÜŞÜNÜLÜYORSA, AŞTİ KALDIRILSA DAHİ ORAYA AĞAÇTAN BAŞKA BİRŞEY DİKEMEZSİNİZ ÇÜNKÜ ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİ BURASI. ”

            tuna_mesai_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, hafta sonunda da mesaisine devam etti. Başkan Tuna, Meclis Eski Başkanı Cemil Çiçek ve Ankara Milletvekilleri ile birlikte, Mamak Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen “AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı”na katıldı.        

          Başkan Tuna’nın gündeminde, 2 ayını doldurduğu görev süresince Başkent ve Başkentlileri yakından ilgilendiren, ulaşımdan su fiyatlarına kadar birçok alanda altına imza attığı kararlar vardı:

           “ Bugün tam göreve geleli 2 ay oldu. Neler olduğunu paylaşmak istiyorum. 24 saat kesintisiz ulaşımı getirdik. 2018 yılında ulaşıma zam olmayacak dedik. Tek binişlik kart ücretini 4 liradan 3 liraya düşürdük. Su meselesinde de 16 ilçede su fiyatlarında indirime gittik”

MERKEZ İLÇELER İÇİN SU MÜJDESİ

           İlçe merkezlerindeki su indirimi sayesinde buralarda bulunan mandıraların su faturalarının yarıya indiğine dikkat çeken Başkan Tuna, “Böylece 16 ilçede hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın daha verimli üretim yapabilmelerine destek olabileceğimizi hatta mahallelerin boşalmasının önüne geçerek, gençlerin de kalmasına katkıda bulanabileceğimizi düşündük. Geriye merkez ilçelerde su fiyatlarında indirim beklentisi var. Onu da unutmadık düşünüyoruz. Gelirler artınca orda da bir güzellik yapmak istiyoruz” dedi.

“YAPMAK İSTEMİYORSANIZ FUAR ALANI İÇİN MİLLETİ OYALAMAYIN”
          Başkan Tuna’nın gündemindeki bir başka başlık da Akyurt’a yapılması plan fuar alanıydı. Fuar alanı için Akyurt’ta karar kılındığını vurgulayan Başkan Tuna, şöyle konuştu:

“Biz de Akyurt için tamam dedik. İhale 25 Aralık’tı ama ATO heyeti mi yoksa başka birileri mi Cumhurbaşkanımıza fuarın yerinden memnun değiliz gibi bir şey söylemiş. Biz de sonradan öğrendik. AŞTİ’nin yeri olsun denilmiş. AŞTİ kaldırılsa başka yere taşınsa bile oraya ağaçtan başka bir şey dikemezsiniz çünkü Atatürk Orman Çiftliği arazisi burası. Ortaklarımıza dediğim fuar alanı yapmaya niyetiniz yoksa lütfen milleti oyalamayın.”